Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy. Miał prawie 3 promile

Obywatelska postawa kołobrzeżanina doprowadziła do zatrzymania pijanego kierowcy osobówki. Mężczyzna powiadomił policję i nie dopuścił do odjechania nietrzeźwego kierującego z osiedla. Nieodpowiedzialny kierowca miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Grożą mu wysokie sankcje karne takie jak grzywna, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Jednego z mieszkańców kołobrzeskiego osiedla zaniepokoił stojący w niewłaściwym miejscu pojazd osobowy marki Citroen. Gdy podszedł do niego zauważył dwóch mężczyzn w środku. Podczas rozmowy z mężczyzną siedzącym za kierownicą dotarła do niego silna woń alkoholu. Mężczyźni w aucie nie reagowali na polecenia zatrzymania się i odjechali. Mieszkaniec osiedla wiedział, że droga którą odjechali była „ślepa” i zablokował wyjazd z ulicy swoim autem. Na miejsce niezwłocznie przybyli funkcjonariusze prewencji wezwani przez mieszkańca, którzy po krótkiej penetracji terenu ujawnili wskazany pojazd, a w nim dwóch mężczyzn. Po przebadaniu okazało się, że kierujący miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Nietrzeźwy był także pasażer pojazdu, do tego stopnia, że oboje musieli pozostać w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Dzięki odpowiedzialnej reakcji mieszkańca Kołobrzegu kierujący Citroenem odpowie przed sądem za swoje zachowanie. Prócz wysokiej grzywny grozi mu dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i kara pozbawienia wolności do 2 lat. Dodatkowo mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem za jazdę bez wymaganych uprawnień.

 

Źródło.: KPP Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments