Obywatelska postawa strażaka z PSP Koszalin

W czwartek 11 sierpnia 2022 roku starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski gościł w swoim gabinecie p.o. komendanta miejskiego PSP w Koszalinie st. bryg. mgr inż Jacka Szpuntowicza oraz aspiranta Marka Adamskiego, który 12 czerwca 2022 roku jadąc prywatnym samochodem na trasie z Gościna do Kołobrzegu, był świadkiem kolizji drogowej.

 

 

Pan Marek Adamski, na co dzień funkcjonariusz Komendy Miejskiej PSP w Koszalinie udzielił pomocy ofiarom wypadku, który wydarzył się na terenie naszego powiatu. Dwa samochody osobowe podczas manewru wyprzedzania zderzyły się ze sobą. Widząc to zajście, funkcjonariusz zawiadomił służby ratownicze, a następnie pomógł poszkodowanym w opuszczeniu pojazdów oraz udzielił im niezbędnej kwalifikowanej pierwszej pomocy. Za bohaterską postawę oraz uratowanie życia i szybką pomoc udzieloną poszkodowanym w wypadku starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski wręczył aspirantowi Markowi Adamskiemu podziękowania oraz drobny upominek.

Chciałbym podziękować Panu za postawę obywatelską godną naśladowania. Pana profesjonalizm i ogromne zaangażowanie umożliwiły sprawne przeprowadzenie akcji ratunkowej oraz właściwe zabezpieczenie osób poszkodowanych. – dziękując, powiedział starosta Tomasz Tamborski.

 

 

Foto.: Powiat Kołobrzeski

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments