Obchody 55. rocznicy utworzenia 8 Batalionu Remontowego w Kołobrzegu [FOTO]

W piątek 20 maja 2022 roku przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego odbył się uroczysty apel z okazji 55. rocznicy utworzenia 8 Batalionu Remontowego w Kołobrzegu.

 

 

Uroczystości rozpoczęły się od złożenia meldunku oraz podniesienia flagi narodowej i odegrania hymnu państwowego. Dowódca Batalionu ppłk Józef Paradowski powitał przybyłych na uroczystości gości, w tym parlamentarzystów, przedstawicieli władz miasta i powiatu oraz mieszkańców i kuracjuszy. Obchodzona rocznica była okazją do wręczenia chorągwi dla kołobrzeskiej jednostki oraz wyróżnień dla żołnierzy i pracowników cywilnych.

 

Batalion podporządkowany jest 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej im. Króla Bolesława Krzywoustego. Do zadań batalionu należy między innymi remontowanie podstawowego wyposażenia jednostek dywizji: czołgów T-72, pojazdów terenowych i ciężarowych czy sprzętów artyleryjskich. W uroczystości Powiat Kołobrzeski reprezentował starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski, który podziękował żołnierzom za ogromny trud i nieoceniony wysiłek wkładany w umocnienie bezpieczeństwa naszego kraju oraz dotychczasową współpracę. Wśród zaproszonych gości byli wiceprzewodniczący Rady Powiatu Artur Wasiewski i członek Zarząd Powiatu w Kołobrzegu Mirosław Tessikowski.

Tradycyjnie na zakończenie obchodów przeszła defilada pododdziałów batalionu oraz odbył się piknik wojskowy z pokazem sprzętu wojskowego, występami orkiestry wojskowej i zespołu Majol, konkursami i zabawami dla dzieci oraz grochówką wojskową i grillem. Wsparcia finansowego przy organizacji obchodów 8 Batalionu Remontowego udzielił Zarząd Powiatu w Kołobrzegu.

 

Foto: Powiat Kołobrzeski

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments