O bezpieczeństwie podczas ferii

Policjanci z kołobrzeskiej komendy regularnie prowadzą prelekcje z dziećmi, w trakcie których poruszają tematy dotyczące bezpiecznego wypoczynku zimą, w ramach akcji „Bezpieczne ferie zimowe 2019”.

Ferie zimowe to czas odpoczynku i beztroskiej zabawy dla najmłodszych. Nie wolno nam jednak zapominać, iż szczególnie w tym okresie dzieci narażone są na szereg niebezpieczeństw.

Dzisiaj kołobrzescy policjanci spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Kołobrzegu.

Policjanci w trakcie wizyty przekazali dzieciom wiedzę związaną z bezpiecznym wypoczynkiem zimą, poinformowali o zagrożeniach związanych z nieodpowiedzialnymi zachowaniami w czasie wyprawy w góry, organizacji kuligów, czy jazdy na łyżwach. Wspomniano również o zagrożeniach w sieci. Konsekwencjach prawnych czynów karalnych a także „mowie nienawiści”.

Mundurowi przekazali wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, szczególnie w warunkach zimowych, gdy droga jest zaśnieżona, a na dworze coraz szybciej robi się ciemno. Na zakończenie spotkania każde otrzymał element odblaskowy ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu.

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments