Nowy rozkład jazdy pociągów

13 grudnia 2020 wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągów, w Kołobrzegu przyniesie on sporo nowych i lepszych zmian – jednak na panującą na całym świecie pandemię COVID-19, może dojść do zmian (tak jak to było w marcu i w kwietniu) i znaczącym ograniczeniu oferty przewozowej.

 

Najważniejsza informacja, zostaje pociąg Pendolino do Krakowa Głównego i kursuje codziennie – “kołobrzeskie” Pendolino będzie najszybszym pociągiem pomiędzy Gdańskiem i Warszawą, dzięki usunięciu postojów w Tczewie, Malborku i Iławie, oraz wprowadzeniu na sporym odcinku trasy od Gdańska do Warszawy prędkości wyższych niż 160 km/h (od 180 do 200 km/h – pociąg 8300 go w 2:30″) dzięki temu pociąg z Kołobrzegu odjedzie o 40 min później niż w obecnym rozkładzie i wcześniej dotrze do Warszawy.

Kołobrzeg zyska dwa weekendowe połączenia: jedno z Wrocławiem, drugie z Przemyślem obecnie mamy taki jeden pociąg IC “Parsęta” do Łodzi Fabrycznej. Od 13 grudnia pociąg TLK “Lubomirski” do Przemyśla przez Gdynię, Warszawę, Kraków i Rzeszów (przyjazd do Kołobrzegu w piątki, odjazd z Kołobrzegu w soboty), oraz pociąg IC “Bosman” do Wrocławia Głównego przez Białogard, Szczecinek, Poznań i Leszno (przyjazd do Kołobrzegu w soboty, powrót do Wrocławia w niedzielę).

Zacznie też kursowanie nowy pociąg TLK “Zamoyski” do Hrubieszowa przez: Piłę, Bydgoszcz, Toruń, Kutno, Warszawę, Lublin i Zamość (pociąg będzie kursował z Kołobrzegu codziennie).

Pociąg IC “Malczewski”, który obecnie jeździ do Przemyśla, od grudnia będzie kursował do Krakowa.

Przewozy Regionalne także wprowadziły szereg zmian i od grudnia w dzień powszedni uruchomią 3 pociągi Regio do Poznania, plus jeden dodatkowo w soboty i niedzielę. Jedn z nioch będzie kursował przez Ustronie Morskie, Koszalin i Białogrod, pozostałe “prostą’ trasą przez Białogard.

Wszystkie szczegóły na załączonych plakatach stacyjnych.

Ziemowit Czerski

 

 

Źródło.: UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments