Nowy architekt miasta Kołobrzeg

Stanowisko to objął pana doktor habilitowany Adam Zwoliński. Kołobrzeg w obecnej chwili ma uchwalone plany zagospodarowania przestrzennego dla 44% swojej powierzchni.

 

Prowadzonych jest 38 różnych postępowań, które mogą poprawić ten współczynnik. Plany stają się coraz bardziej szczegółowe, pełne architektonicznych detali, o które trzeba zadbać. Architekt Miasta to osoba, która z dystansem spojrzy na całość miasta i wszystkie prowadzone przez urząd sprawy.

 

Pan Adam Zwoliński jest absolwentem Politechniki Szczecińskiej. Ukończył także studia podyplomowe na kierunku Urban Housing Management, IHS Rotterdam / Technical University of Lund. Tytuł doktora uzyskał na Politechnice Wrocławskiej w specjalności urbanistyka. Także na Politechnice Wrocławskiej uzyskał stopień doktora habilitowanego nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie architektura i urbanistyka. Zakończył także studia podyplomowe na kierunku Analityk Systemów GIS na Uniwersytecie Gdańskim. Obecnie jest zatrudniony na stanowisku profesora Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Pan Adam Zwoliński jest autorem wielu branżowych publikacji, prelegentem licznych naukowych konferencji. Ma na koncie ponad 70 zrealizowanych opracowań projektowych, udział w licznych grantach i projektach badawczych.

 

Źródło.: Anna Mieczkowska – Prezydent Miasta Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments