Noworoczny Koncert Wiedeński “Chwilo, pełna uniesień – trwaj”

Mamy zaszczyt zaprosić, na przepiękny NOWOROCZNY KONCERT WIEDEŃSKI, na WESOŁO!

Magiczny wieczór w świecie operetki, musicalu, światowych hitów i muzyki filmowej,

wieczór, pełen miłosnych uniesień, wzruszeń, tęsknot, radości i zabawy.

Usłyszą Państwo nadzwyczajne piękno: czardaszy, walców, pieśni i miłosnych duetów, kompozytorów wszechczasów, tj. Johana Straussa, Franca Lechara, Irmina Kalmana , przeboje musicali Loyda Webera, Carl Loewe, Leonard Bernsteina, Nino Rota i wielu innych fantastycznych kompozytorów.

Wysłuchają Państwo „KONCERT BISÓW” wśród których znajdą się takie utwory jak: „Granada”, „O sole mio”, „Libiamo, libiamo”, „Przetańczyć całą noc”, „ Usta milczą dusza śpiewa”, „Brunetki, blondynki”, „ Wielka sława, to żart”, „Czardasz, czardasz”, „Maria” z „West Seid Story” i wiele innych, jak „Can Can”, czy „Nad Pięknym modrym Dunajem”.

Koncert swoim charakterem nawiązuje do tradycji WIELKICH NOWORCZNO-KARNAWAŁOWYCH KONCERTÓW, nie tylko Wiednia i Londynu, ale i wszystkich stolic Europy.

Cieszymy się, że miasto Kołobrzeg, dzięki swej kulturalnej działalności , również zalicza się do grona wspaniałych i liczących się miejsc.

Muzycznie przedstawią program, światowego formatu wokaliści i instrumentaliści wirtuozi, występujący w największych polskich i zagranicznych filharmoniach, oraz salach koncertowych, tj. Nowojorski Lincoln Center, czy Filharmonia Berlińska.

NOWOROCZNY KONCERT WIEDEŃSKI, porywa publiczność, humorem, pięknem i potęgą różnorodnych głosów, niesamowitą wirtuozerią instrumentalistów i energią na scenie.

Każdy koncert jest niezapomnianym świętem dla naszej publiczności.

Zapraszamy wszystkich melomanów i miłośników światowej wokalistyki i instrumentalistyki w klimatyczną podróż w dobrym muzycznym stylu, pełną wspaniałej muzyki, klasy i dobrego humoru.

Koncert ten, to przyjemność, której nie można przegapić, ani sobie odmówić.

Zapraszamy serdecznie!

WYKONAWCY:

ANNA OGIŃSKA – sopranistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, obecnie jest doktorantką w macierzystej uczelni. Laureatka nagród i wyróżnień na konkursach wokalnych:

Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari (2013) i Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Jana Kiepury (2015). W swoim repertuarze posiada role w operach

i operetkach; wystąpiła jako Zerlina w Don Giovannim, Serpina w La serva padrona i Livietta w Livietta e Tracolla Pergolesiego. Współpracowała m. in. z chórem Camerata Silesia, oraz orkiestrami Filharmonii Pomorskiej pod batutą Marka Mosia i Alexandra Liebreicha.

Jest solistką Narodowej Opery w Warszawie.

OSKAR JASIŃSKI – niezwykle charyzmatyczny i pełen humoru polski tenor. Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat międzynarodowych konkursów wokalnych. Na co dzień, solista Śląskiej Operetki Kameralnej.

Aktywnie współpracujący z wieloma polskimi orkiestrami i filharmoniami, a także operą śląską i krakowską. Bierze udział w wielu produkcjach i projektach muzycznych w całej Polsce, a także z wielką klasą i humorem prowadzi koncerty operetkowe, operowe, musikalowe i inne.

SERHII LEDENOV – tenor liryczny,

SERHII ANDROSHCHUK – tenor dramatyczny,

Obaj Panowie, to soliści Narodowej Opery Kijowskiej, gościnnie występujący na europejskich scenach teatrów operowych, kreując główne role tenorowe.

ARTUR BANASZKIEWICZ – skrzypek, wirtuoz, kompozytor i aranżer, artysta, który oprócz klasycznego repertuaru skrzypcowego, często prezentuje publiczności własne, wirtuozowskie fantazje i parafrazy znanych utworów z różnych obszarów muzyki, m. In.: „Viva Strauss!”,

„La Fiesta Mexicana”, „Skrzypek na dachu”, „Hava Nagilah”, „Oczy czarne”, „ Kalinka”. Autorski koncert pt. „Wieczór w krainie czardasza”, inspirowany folklorem cygańskim

i żydowskim, otworzył mu drzwi wielu prestiżowych sal koncertowych świata,

m. In. Lincoln Center w Nowym Jorku, Berlińskiej Filharmonii, czy Lipskiego Gewandhaus.

MAES -ENSEMBLE – zespół kameralistów, pod dyrekcją pianistki Pani Marzenny Mikuły Drabek, prezentujący indywidualny styl aranżacji, oraz rzadko spotykane zestawienie instrumentalistów sprawia, że utwory wykonane przez MAES -ENSEMBLE charakteryzuje niepowtarzalne, ciepłe i głębokie brzmienie, dające wrażenie gry większego zespołu muzycznego.

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments