Nowi funkcjonariusze w szeregach kołobrzeskiej policji

Dziś kolejni nowo przyjęci funkcjonariusze wypowiedzieli słowa Roty. W sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu dwóch funkcjonariuszy złożyło uroczyste ślubowanie. Udział w uroczystości wziął I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kołobrzegu podinsp. Krzysztof Rosiak.

 

W lutym tego roku w szeregi Kołobrzeskiej Policji przyjętych zostało kolejnych 2 kandydatów. Z uwagi na panującą epidemię koronawirusa ślubowania nowych policjantów odbywają się w jednostkach, do których mundurowi zostali przydzieleni i przebiegają w ścisłym reżimie sanitarnym oraz przy minimalnym udziale funkcjonariuszy. Dziś w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu podczas apelu uroczyste słowa Roty wypowiedziało dwóch adeptów. I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kołobrzegu podinsp. Krzysztof Rosiak gratulował młodym funkcjonariuszom wyboru naszej formacji. W swojej wypowiedzi podkreślił, że jest to służba trudna i wymagająca, ale dająca dużo satysfakcji i możliwości niesienia pomocy innym ludziom.

Młodzi funkcjonariusze niebawem rozpoczną szkolenie na kursie podstawowym , który pozwoli im na zdobycie podstawowej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych. Po jego zakończeniu mundurowi powrócą do macierzystych jednostek, gdzie będą pełnić służbę pod opieką starszych i doświadczonych kolegów.

Jeśli jesteś zainteresowany służbą w Policji szczegółowe informacje na temat przyjęć do formacji znajdują się na stronie Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu w zakładce „Praca w policji”.

 

 

 

Źródło.: KPP Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments