Nowe centrum handlowe powstanie w Koszalinie

Otwarcie zaplanowano późną wiosną 2021 roku. Koszalin Power Center uzupełni stan już funkcjonujących w mieście obiektów handlowych. Acteeum Group zapowiada, że w ofercie znajdą się: hipermarket budowlany Leroy Merlin, wielkopowierzchniowy sklep meblowy Agata Meble, duży kompleks spożywczy, znane sklepy z kolekcją mody, popularne sieci dyskontowe oraz amerykańska sieć gastronomiczna z barem dla zmotoryzowanych.

Acteeum Group jest prywatną firmą międzynarodową, która działa na rynku nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych w Polsce. Zajmuje się prowadzeniem całego procesu deweloperskiego, od rozpoznania terenu pod zabudowę, poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż obiektów. Skupia się na budowie dużych kompleksów handlowych. W minionych latach gotowe projekty otworzyła w Krośnie, Tomaszowie Mazowieckim, Wołominie, Stalowej Woli czy Elblągu, nowe realizuje w Chełmie i Andrychowie, a teraz przymierza się do obiektu w Koszalinie. Stare i nowe projekty chce zaprezentować podczas jesiennych spotkań rynku centrów handlowych, które w ostatniej dekadzie września br. odbędą się w Warszawie pn. Shopping Center Forum 2019 CEE.

Koszalin Power Center będzie częścią kompleksu handlowego o łącznej wielkości ponad 37 tys. mkw. GLA (z angielska: powierzchnia najmu brutto), zlokalizowanego na działce o powierzchni 11 hektarów. Projekt jest realizowany wspólnie z Leroy Merlin.

Centrum powstanie przy węźle drogowym drogi ekspresowej S6, która połączy Szczecin z Trójmiastem oraz ulicy Władysława IV – głównej drogi wylotowej nad morze. Dogodne połączenie komunikacyjne ma sprawić, że 268 tys. mieszkańców Koszalina i regionu będzie mogło dotrzeć tu w 30 minut jazdy samochodem. Nadto zyskają bezpośredni dostęp z parkingu do każdego sklepu, co zapewni zakupy w krótszym czasie niż w innych galeriach handlowych w Koszalinie. Klienci z miasta i okolic oraz turyści w ruchu tranzytowym otrzymają łącznie ponad tysiąc miejsc postojowych.

W centrum znajdą się popularne marki, których obecnie brakuje w okolicy. Otwarcie gotowego projektu zaplanowano na pierwszy kwartał 2021 roku. Inwestor podaje, że już teraz ma potwierdzoną listę najemców, którzy otworzą swoje sklepy w Koszalin Power Center.

Wizualizacja: Acteeum Group

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments