Nowa aparatura pomiarowa: Rozbudowa stacji jakości powietrza

27 listopada realizowany został montaż nowej aparatury pomiarowej w ramach zadania pn.: Rozbudowa stacji jakości powietrza – dostawa, montaż i uruchomienie aparatury pomiarowej oraz przebudowa ogrodzenia.

 

Rozbudowywana stacja zlokalizowana jest na terenie rekreacyjnym na os. Ogrody przy Skateparku, ul. Żółkiewskiego w Kołobrzegu.
Nowe urządzenie pomiarowe wyposażone jest w analizator do ciągłego, automatycznego pomiaru stężeń pyłu zawieszonego PM10/PM2.5. Po zamontowaniu aparatury wyniki pomiarów prezentowane będą na Portalu Jakości powietrza GIOŚ oraz w aplikacji mobilnej “Jakość powietrza w Polsce”.

Pomiary od 1 stycznia 2024 r. zostaną włączone do Programu Państwowego Monitoringu Ochrony Środowiska realizowanego przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska.

Gmina Miasto Kołobrzeg dostała dofinansowanie w wysokości 50% na realizację zadania pn.: Rozbudowa stacji jakości powietrza – dostawa, montaż i uruchomienie aparatury pomiarowej oraz przebudowa ogrodzenia. Rozbudowywana stacja zlokalizowana jest na terenie rekreacyjnym na os. Ogrody przy Skateparku, ul. Żółkiewskiego w Kołobrzegu.

Koszt rozbudowy stacji wyniesie 242.310,00 zł, z czego 50% stanowiło będzie dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

 

 

Foto: UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments