Nietrzeźwy kierowca zatrzymany przez obywateli

Coraz więcej uczestników drogi reaguje na nieodpowiedzialne zachowania kierujących. Do kolejnego obywatelskiego zatrzymania doszło w Kołobrzegu, gdzie nietrzeźwy kierujący uszkodził znaki drogowe i wjechał na chodnik przy przejściu dla pieszych. Teraz 31-latkowi za „wydmuchanie” ponad promila grożą wysokie sankcje karne.

 

 

Wczoraj w godzinach wieczornych trzech kierujących zauważyło na ulicach Kołobrzegu kierującego pojazdem Renault, który z impetem wjechał na rondo i stracił panowanie nad samochodem. Mężczyzna uszkodził dwa znaki i wjechał na chodnik przy przejściu dla pieszych. Niestety nie zatrzymał się i kontynuował dalszą jazdę. Widząc to, obserwatorzy niezwłocznie ruszyli za nim i po chwili zmusili do zatrzymania, udaremniając mu dalszą drogę. Odpowiedzialni za zatrzymania mężczyzny powiadomili policję o całym zajściu i nie pozwolili, by prawdopodobnie nietrzeźwy kierujący, uciekł z miejsca.

Przybyli we wskazane miejsce funkcjonariusze ruchu drogowego kołobrzeskiej policji przebadali kierującego, choć unosząca się silna woń alkoholu wskazywała na jedno. Okazało się, że 31-latek ma w organizmie ponad 1 promil alkoholu.

Teraz za swoje zachowanie, nietrzeźwy kierujący odpowie przed sądem. Grożą mu wysokie kary grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet pozbawienie wolności do 2 lat.

Obywatelska postawa uczestników drogi zasługuje na szczególne wyróżnienie. Dzięki takiemu wzorowemu zachowaniu wyeliminowano z dróg powiatu kołobrzeskiego kolejnego nietrzeźwego kierującego.

Źródło: KPP Kołobrzeg

 

 

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments