Nietrzeźwy kierowca skazany w trybie przyśpieszonym

Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu zatrzymali mężczyznę, który prowadził Nissana mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowca odpowiedział wczoraj przed Sądem w trybie przyspieszonym. Jest to dowód na to, że nie ma pobłażania dla pijanych kierowców.

Policjanci z kołobrzeskiej drogówki zostali powiadomieni o kierowcy którego jazda była podejrzana. Mundurowi udali się we wskazany rejon . Na miejscu od razu wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie alkotestem wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Sprawca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zgromadzony materiał dowodowy wraz z wnioskiem o rozpoznanie sprawy w trybie przyspieszonym trafił do Sądu.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Kołobrzegu wydał wyrok wymierzając kierowcy karę w postaci zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 4 lat. Wobec mężczyzny orzeczona została również grzywna w wysokości 5 tysięcy złotych, którą ma przekazać na pomoc ofiarom wypadków.

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments