Nie tylko Dźwirzyno- również Niekanin traci przez podtopienia

Zima tego roku nie przyniosła śniegu, zamiast tego opady deszczu. W wyniku tego w Niekaninie zalało część terenu. Dlaczego tak się dzieje?

 

Na początek trochę faktów. We wrześniu 2017 roku wpłynął wniosek Rady Sołeckiej w sprawie zalewania boiska gminnego i zalania wodą opadową drogi powiatowej. Miesiąc później Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Koszalinie wydało postanowienie wyznaczające Wójta Gminy Siemyśl do wydania decyzji w sprawie zmiany stanu wody na gruncie i podtapiania nieruchomości stanowiącej własność Gminy- mowa o boisku.

Jednak w grudniu 2018 roku Wójt Gminy Siemyśl wydał swoją decyzję- odmawiającą nakazania przywrócenia stanu poprzedniego lub wykonania urządzeń zapobiegających szkodom. W listopadzie 2019 r. Wójt Gminy Kołobrzeg zrobił co było w jego możliwości. Jako właściciel boiska gminnego znajdującego się w zlewni uszkodzonego urządzenia wodnego Gmina Kołobrzeg dokonała wymiany 9 m uszkodzonego urządzenia wodnego (leżącego na dz. nr 117 w obrębie ewidencyjnym Niekanin).

Niestety, uszkodzenie rurociągu, którego efektem jest zalewanie boiska i drogi powiatowej dotyczy najprawdopodobniej dalszej jego części. Ta natomiast leży na terenie prywatnym. W tej sytuacji jedynym organem mającym prawo do podjęcia działania jest Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, a nie Gmina Kołobrzeg.

 

Fot. Gmina Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments