Nauka w szkole policealnej Studium Pracowników Medycznych i Społecznych – dlaczego warto się tam kształcić?

Nauka i edukacja
Nauka odgrywa bardzo ważną rolę w życiu człowieka. Każdego dnia uczymy się czegoś nowego i zyskujemy cenne doświadczenie. Jeżeli interesujemy się medycyną i zamierzamy z tym wiązać swoją przyszłość, jedną z najlepszych opcji jest kontynuowanie nauki w policealnej szkole Studium Pracowników Medycznych i Społecznych.

 

W jej ofercie znajdziemy rozmaite kierunki kształcenia, które powiązane są z medycyną. Dodatkowo kandydaci mają możliwość podnoszenia własnych umiejętności na różnych kursach i stażach zagranicznych. Zobacz, dlaczego warto wybrać naukę w tej szkole.

Na jakich kierunkach możemy się uczyć w szkołach policealnych i dlaczego warto je wybierać?
W szkołach policealnych oferujących naukę na kierunkach medycznych możemy kształcić się i uzyskać tytuł między innymi w obszarze protetyki, farmacji, optyki, stomatologii, fizjoterapii czy kosmetyki. Osoba, która ukończyła naukę na jednym z kierunków w szkole policealnej Studium Pracowników Medycznych i Społecznych, uzyskuje tytuł technika w zawodzie, a także dyplom Europass. Taki dokument uznawany jest na terenie całej Unii Europejskiej, co stwarza nowe możliwości zawodowe i szansę zaistnienia na europejskim rynku pracy. Co więcej, w trakcie nauki we wspomnianej szkole możemy brać udział w różnego rodzaju szkoleniach, kursach i seminariach, a po ich ukończeniu otrzymamy certyfikaty poświadczające zdobyte przez nas umiejętności i wiedzę. Wszelkie kursy organizowane przez Studium Pracowników Medycznych i Społecznych, prowadzone są przez renomowane podmioty medyczne.

Warto też dodać, że obecnie kandydaci mają możliwość rozpoczęcia nauki we wspomnianej szkole policealnej zarówno w semestrze zimowym, jak i letnim. Wynika to z tego, iż rekrutacja do szkoły jest ciągła. Poza tym uczniowie mają możliwość nauki w trybie online, co wynika z sytuacji, z jaką obecnie się zmagamy. Kształcenie online realizowane jest poprzez platformę TEAMS, na której odbywają się zajęcia i wykłady oraz umieszczane są materiały naukowe.

Podnoszenie umiejętności poprzez zagraniczne praktyki
Jak zaznacza pracownik szkoły policealnej Studium Pracowników Medycznych i Społecznych, osoby kształcące się w tej placówce, mają także możliwość udziału w praktykach zagranicznych. Na chwilę obecną dostępne kierunki to Hiszpania oraz Turcja. Staże medyczne na terenie Hiszpanii odbywają się w ramach Projektu „Europejska praktyka zawodowa drogą do zwiększenia mobilności na rynku pracy”. Każda osoba uczestnicząca w takim stażu, będzie miała szanse nie tylko na podniesienie poziomu swojej wiedzy i umiejętności z zakresu zawodu, w jakim się kształci, ale również możliwość podwyższenia własnych kompetencji osobistych, wiedzy oraz znajomości kultury hiszpańskiej oraz poprawy znajomości języków obcych (angielskiego i hiszpańskiego).
Staże zagraniczne prowadzone przez Studium Pracowników Medycznych i Społecznych mogą trwać 2 lub 4 tygodnie, a uczestnictwo w tym projekcie zostanie potwierdzone dokumentem Europass Mobilność.
Opracowanie:
Studium Pracowników Medycznych i Społecznych

www.szkolymedyczne.eu
• Infolinia czynna przez siedem dni w tygodniu od 8.00-22.00
• tel.510 036 706

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments