Napadli, brutalnie pobili, okradli i zmuszali do zakupów na raty!

Funkcjonariusze z Kołobrzegu zatrzymali dwie osoby w wieku 18 i 26-lat, którzy zaatakowali mieszkańca Kołobrzegu. Mężczyźni najpierw bili po całym ciele poszkodowanego, a następnie ukradli mu portfel. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Kołobrzegu zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.
W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu zostali zaalarmowani przez pracowników jednego z marketów , że młody mężczyzna jest zmuszany do zakupu ratalnego, a osoba która go przyprowadziła czeka na zewnątrz.
Natychmiast skierowano tam patrol Policji który zatrzymał jednego ze sprawców, a pokrzywdzony – młody mieszkaniec Kołobrzegu wyjaśnił całą dramatyczną dla niego sytuację.

Jak się okazało zgłaszający został napadnięty przez nieznanych mu mężczyzn, którzy go pobili i zabrali portfel z zawartością karty bankomatowej. Następnie zmusili go do wypłaty pieniędzy w kwocie 400 złotych oraz wzięcia na raty komputera. Zakupu ratalnego dzięki czujności pracowników nie udało się wziąć.
Po analizie wszystkich zebranych informacji i przeprowadzonym czynnościom kryminalni wytypowali podejrzewanych współsprawców. Kilka dni po zatrzymaniu pierwszego z mężczyzn, dotarto do drugiego sprawcy. Zatrzymani to 18 i 26 latek z Kołobrzegu.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty m.in. rozboju, wymuszenia rozbójniczego, oraz kradzieży z włamaniem gdzie jak ustalili śledczy podejrzani o rozbój mieli na koncie jeszcze jedno przestępstwo. Pod koniec stycznia tego roku włamali się do okratowanego pojemnika i zabrali z niego butle gazowe.

Komendant Powiatowy Policji w Kołobrzegu wystąpił z wnioskiem do Prokuratora o zastosowanie wobec podejrzanych tymczasowego aresztowania. Sąd uwzględnił wniosek i zastosował wobec mężczyzn 3-miesięczny areszt.Za popełnione przestępstwo może im grozić nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments