Napadł na sklep z maczetą! Bandyta w areszcie!

Działania policjantów z Kołobrzegu doprowadziły do zatrzymania sprawcy rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Mężczyzna wszedł do jednego ze sklepów i groził pracownicy maczetą.

Na dzisiejszym posiedzeniu Sąd zdecydował o aresztowaniu go na 3 miesiące.

Do napadu doszło podczas niedzielnego popołudnia. Sprawca wszedł do jednego ze sklepów w Kołobrzegu, a następnie terroryzując ekspedientkę i grożąc maczetą, zażądał pieniędzy. Postawa pracownicy sklepu spowodowała, że nic nie zabrał i oddalił się w nieznanym kierunku.

Analiza zebranego materiału dowodowego oraz wytężone działania policjantów pozwoliły na wytypowanie sprawcy rozboju. Jego zatrzymanie było więc tylko kwestią czasu. Jeszcze tego samego dnia stróże prawa zatrzymali podejrzewanego. Okazał się nim 29-latek z Kołobrzegu.

Na dzisiejszym posiedzeniu sędzia przychylił się do wniosku Prokuratury i zastosował wobec 29-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

W świetle obowiązujących przepisów za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności; jeżeli sprawca tego przestępstwa popełnia je z użyciem niebezpiecznego narzędzia, grozić mu może kara więzienia na czas nie krótszy niż 3 lata.

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments