Najlepsi młodzi hotelarze [FOTO]

W dniach 8 – 11 kwietnia 2019 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu odbył się finał XI Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej organizowanej przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy.

W eliminacjach szkolnych wzięły 252 szkoły z całej Polski. Oficjalnego otwarcia olimpiady w imieniu Starosty Kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego dokonała Helena Rudzis-Gruchała Członek Zarządu Powiatu w Kołobrzegu. Do finału olimpiady zakwalifikowało się 30 uczniów z techników hotelarskich, w tym dwie uczennice Technikum Hotelarskiego w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu: Maja Orczykowska z kl. II i Wiktoria Pawłowicz z kl. II.

Pierwszy etap zmagań finałowych polegał na rozwiązaniu testu teoretycznego z tematu przewodniego „Hotele XXI wieku w promocji zdrowego stylu życia” (60 pytań z wiedzy hotelarskiej), natomiast drugi – sprawdzał umiejętności praktyczne uczestników w zakresie obsługi gościa zagranicznego w recepcji hotelowej i obsługi konsumenta w restauracji. Po teście teoretycznym Komisja wyłoniła „szczęśliwą 15”, która przystąpiła do ścisłego finału – zadań praktycznych. Ostatecznie Komisja konkursowa wyłoniła troje zwycięzców.

Mistrzem Wiedzy Hotelarskiej 2019 został – Krzysztof Studziński z Zespołu Szkół Gastronomicznych z Gdyni, II miejsce zajęła Paulina Kubala również ZSG Gdynia, a trzecie Anna Kocioł z Zespołu Szkół Ekonomicznych z Nowego Targu. Zwycięzcy otrzymali indeksy Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Zarząd Powiatu w Kołobrzegu. Uczennice z ZSE-H zajęły odpowiednio 16 i 22 miejsce.

Gratulujemy zwycięzcom!

Fot. Powiat Kołobrzeski

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments