Na styku dróg życia. Sztafeta inwestycyjna trwa [FOTO, FILMY]

KoszalinInfo TV: – Tworzymy lepsze podstawy do rozwoju gospodarczego i optymizmu społecznego – przekonywał w poniedziałek (7 października) Mateusz Morawiecki, premier rządu, na zbiegu dróg ekspresowych S6 i S11 pod Koszalinem. Padały też podziękowania dla pomysłodawców i wykonawców już realizowanych i przygotowywanych inwestycji.

Kierowcy otrzymają do użytku 130 km drogi ekspresowej S6, choć dokładnego terminu otwarcia przejazdu na odcinku z Kołobrzegu do Koszalina nie podano. Nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, że nastąpi to jeszcze przed wyborami parlamentarnymi.

 

 

Szef rządu zapowiedział zabezpieczenie półtora miliarda złotych w budżecie na rozpoczęcie prac przygotowawczych na realizację S11. Trasa ekspresowa połączy się z autostradą A2, a wiodła będzie na południe Polski i Europy. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk poinformował, że S6 będzie kontynuowana w kierunku Gdańska.

 

 

Premier Mateusz Morawiecki podkreślał, że rząd dba również o remonty dróg powiatowych i gminnych w mniejszych miejscowościach. Na ich realizację zaplanowano 36 miliardów złotych w ciągu najbliższych 10 lat w ramach funduszu dróg samorządowych. To zadanie jest połączone z rządowym programem przywrócenia połączeń autobusowych.

 

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments