Muzeum Oręża Polskiego zaprasza na plener i do Podborska

W myśl ogłoszonych przed kilkoma dniami przez rząd, nowych zasad pandemicznych, pozwalających na uruchomienie w pełni działalności ośrodków kultury, starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski zaprasza do zwiedzenia największej w północnej części Polski placówki historyczno-wojskowej.

 

 

Od 1 lutego 2021 roku na gości czeka wystawa plenerowa przy ul. Emilii Gierczak 5 w Kołobrzegu oraz Muzeum Zimnej Wojny Obiekt 3001 w Podborsku. Tę pierwszą zwiedzimy 7 dni w tygodniu od godz. 9.00 do 16.00. Wejście na plac umożliwia bramka automatyczna, uruchamiana po uiszczeniu opłaty wstępu w wysokości 8 zł/os.

Muzealny, poradziecki schron czynny jest w każdą niedzielę; wejścia z przewodnikiem rozpoczynają się o godz. 11.00, 12.00 i 13.00, a koszt biletu to 15 zł/os. (ulgowy) i 20 zł/os. (normalny). W obu przypadkach zwiedzanie odbywa się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Prosimy o zachowanie bezpiecznego dystansu, dezynfekcję dłoni i zakładanie maseczek.

Na udostępnienie czekają ekspozycje wewnętrzne: Muzeum Miasta Kołobrzeg w Pałacu Brunszwickich (ul. Armii Krajowej 13) oraz pawilon z główną wystawą militarną (ul. Emilii Gierczak 5). Aktualnie trwa ich dostosowywanie do wymogów bezpieczeństwa oraz kończone są zmiany aranżacji wystaw. Podobnie jak w latach poprzednich, w okresie jesienno-zimowym nieczynny pozostaje Kołobrzeski Skansen Morski.

 

 

 

Źródło.: Powiat Kołobrzeski

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments