Mosty Gdańsk wybrane w przetargu. S6 z Koszalina do Słupska

Rozstrzygnięty został przetarg na wykonanie projektów budowlanych dla drogi ekspresowej S6 na ponad 46-kilometrowym odcinku z Koszalina do Słupska. Szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wybrał firmę Mosty Gdańsk.

Wyłoniona oferta spełniała kryteria przetargowe, bo 60 procent to cena, a pozostałe 40 procent – doświadczenie projektantów. Dotyczy to obu zadań: Koszalin – Sławno za 3,6 mln zł oraz Sławno – Słupsk za 3,98 mln zł. Pozostałe firmy mogą się jeszcze odwołać, mają na to 10 dni.

Inwestycja będzie przebiegać etapami: od Koszalina do Sławna o długości 22,8 km i od Sławna do Słupska o długości 23,4 km. Na pierwszy z odcinków wpłynęło 14 ofert z kwotami od 3,3 do 10,3 mln zł, a na drugi – 15 z cenami od 3,9 do 10,6 mln zł.

W planach jest realizacja dwujezdniowej drogi ekspresowej z dwoma pasami ruchu w każdą stronę. Z kolei połączenia z pozostałą siecią drogową będą możliwe przez osiem węzłów drogowych.

Wybrany wykonawca będzie miał 12 miesięcy na opracowanie projektów budowlanych. Następnie zostanie złożony wniosek o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. Po uzyskaniu pozytywnej decyzji przejęte zostaną nieruchomości pod inwestycję. Blisko 130 mln zł na ich pozyskanie są zapewnione w ramach zatwierdzonego w tym roku Programu Inwestycji. Realizacja przewidziana jest w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.

Odcinek od Sianowa do Słupska ma ważną do marca 2021 roku decyzję środowiskową i opracowane koncepcje programowe. Teraz proces przygotowawczy dla tego zadania jest finalizowany.

 

 

Fot. GDDKiA O/Szczecin

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments