MOSiR otrzymał dofinansowanie w ramach Programu INTERREG VA

W czwartek, 15-ego lipca 2021 r. odbyło się posiedzenie Euroregionalnego Komitetu Sterującego (EKS) Programu Współpracy INTERREG VA Meklemburgia – Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska. W trakcie spotkania podjęto decyzję o dofinansowaniu projektów złożonych w ramach naboru specjalnego poświęconego walce z pandemią COVID-19 i jej konsekwencjami w Euroregionie Pomerania.

 

W gronie beneficjentów, którzy otrzymają wsparcie finansowe na ten cel znalazł się po raz kolejny Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu. Wartość całkowita tegorocznego projektu to kwota: 28.454,84 Euro, z czego 85 % czyli 24.186,61 Euro pokryte zostanie ze środków Funduszu Małych Projektów (FMP) Programu Współpracy INTERREG VA.

Celem projektu jest ograniczanie następstw pandemii oraz opracowanie transgranicznych działań zmierzających do zapobiegania ryzyku zakażenia COVID-19, zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego. Projekt zakłada przeprowadzenie kampanii informacyjnej (w dwóch wersjach językowych), wydanie ulotek, plakatów, instrukcji zachowania na obiektach basenowych MOSIRu, produkcję filmu promocyjnego, w tym przeprowadzenie akcji informacyjnej w mediach społecznościowych.

Dodatkowo w ramach projektu kołobrzeski MOSIR zakupi sprzęt do dezynfekcji stref basenowych i całego obiektu m.in.: ozonatory kwarcowe, zamgławiacze, maszynę szorująco-myjącą- dezynfekcyjną, odkurzacz basenowy, foliarkę do butów, płyny do dezynfekcji, oczyszczacze powietrza, wózki do sprzątania. W celu zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego pracowników oraz osób korzystających z obiektów sportowych MOSIRu zakupione zostaną środki do ochrony osobistej (maseczki, rękawice), bezdotykowe stacje dezynfekcji rąk, oraz środki dezynfekujące do rąk i powierzchni. Wzmocnieniem kampanii informacyjnej będzie organizacja wideokonferencji z partnerami z Niemiec w zakresie wymiany doświadczeń i dobrych praktyk podjętych w celu zwalczania pandemii COVID – 19 na obszarze Euroregionu Pomerania. Będzie to dodatkowa okazja do doposażenia kołobrzeskiego MOSIRu w laptopy oraz laserowy projektor multimedialny.

Partnerami projektu są:

Gmina Miasto Kołobrzeg
Stowarzyszenie Parku Regionalnego Barnimer Feldmark z Niemiec.

 

Źródło.: UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments