MKP Kołobrzeg na Mistrzostwach Polski

Na przełomie czerwca i lipca oraz w pierwszej połowie lipca w Olsztynie, Oświęcimiu i Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się najważniejsze imprezy pływackie w kraju tj. Mistrzostwa Polski, odpowiednio 14,15,16 latków. W Olsztynie Kołobrzeg reprezentowali Weronika Mrożek, Małgorzata Mielcarek i Antoni Żurowicz, w Oświęcimiu Gabriela Ławrynowicz, a w Ostrowcu w barwach MKP wystąpili Kacper Kolańczyk i Arkadiusz Góral.

szyscy zawodnicy poprawili rekordy życiowe na swoich dystansach i wynieśli cenne doświadczenia z zawodów. Na uwagę i wyróżnienie zasługują starty Weroniki Mrożek i Kacpra Kolańczyka.

Weronika Mrożek:

wygrana w Finale B z czasem 28.30 na dystansie 50m stylem dowolnym,
wygrana w Finale B z czasem 4:45.18 na dystansie 400m dowolnym,
X miejsce na dystansie 800m dowolnym z czasem 9:54.66

Kacper Kolańczyk:

VI miejsce w Finale A na dystansie 50 m stylem dowolnym z czasem 24.69,
VII miejsce w Finale A na dystansie 100 m stylem dowolnym z czasem 54.41
IX miejsce w Finale A na dystansie 100m stylem motylkowym z czasem 59.01
VII miejsce w Finale B na dystansie 50 m stylem motylkowym z czasem 26.90,

Weronika i Kacper co prawda nie stanęli na najwyższych stopniach podium mistrzowskiej imprezy, ale uzyskali wyniki, które dały im miejsca w pierwszej dziesiątce w kraju. Mistrzostwa Polski są ogromną imprezą skupiającą wszystkich najlepszych pływaków z całego kraju, dlatego ogromnie nas cieszą osiągnięcia zawodników MKP Kołobrzeg, bo są niewątpliwym sukcesem i dają nadzieję na przyszłość. Serdecznie gratulujemy wszystkim startującym zawodnikom i ich trenerkom: Katarzynie Krupiak i Matyldzie Rogińskiej.

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments