Mistrzostwa Polski Młodzików w piłce siatkowej – ćwierćfinały

W dniach 20-23.05.2021 w Gdańsku rozegrany został turniej ćwierćfinałowy w ramach Mistrzostw Polski Młodzików w piłce siatkowej.

 

W rywalizacji brało udział 6 zespołów – medaliści z czterech lig wojewódzkich: pomorskiego, kujawsko – pomorskiego, wielkopolskiego oraz zachodniopomorskiego.

Awans do dalszej fazy rozgrywek, a więc najlepszej szesnastki w Polsce uzyskiwały dwa zespoły. Do rywalizacji przystąpił zespół UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI pod wodzą Dariusza Cholki oraz Roberta Szpaka. Kołobrzeżanie znakomicie zaprezentowali się na starcie turnieju wygrywając dwa mecze grupowe:

  • 2:1 z SKS STAROGARD GDAŃSKI
  • 2:0 z BKS CHEMIK BYDGOSZCZ.

W dalszej fazie turnieju siatkarze OPP spotkali się z silnym zespołem ENEA ENERGETYK POZNAŃ. Zwycięzca spotkania uzyskiwał awans do dalszej fazy rozgrywek o Mistrzostwo Polski.

Od początku spotkanie było bardzo wyrównane i zapowiadało walkę do ostatniego punktu. Ostatecznie po bardzo wyrównanych dwóch partiach to klub z Poznania cieszył się ze zwycięstwa.

Można śmiało powiedzieć, że o triumfie końcowym zadecydowało dosłownie kilka błędów. Kołobrzeżanom pozostała dalsza walka z zdecydowanym faworytem turnieju i całych rozgrywek o Mistrzostwo Polski – TREFL GDAŃSK.

Siatkarze OPP szczególnie w pierwszej partii “postraszyli” zespół z Gdańska przegrywając seta na przewagi 27:29.

Finalnie to zespół Trefla zwyciężył 2:0 i awansował do dalszej fazy rozgrywek z 1 miejsca. Kołobrzeżanie uplasowali się na trzeciej pozycji tuż za siatkarzami z Poznania.

Niestety nie udało się uzyskać awansu, ale postawa naszych zawodników w rywalizacji z dużymi utytułowanymi klubami jest powodem do dumy.

Najlepszym zawodnkiem zespołu został kapitan – Przemysław Adasiak. Zespół młodzików UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI dziękuje za wsparcie Powiatowi Kołobrzeskiemu, Gminie Miasto Kołobrzeg, a także swoim partnerom: FAWES, ALPLAST, ARKA MEDICAL SPA, Krzysztof Pielecki – fizjoterapia.

Na zdjęciu z Michałem Winiarskim (wielokrotny reprezentant Polski, Mistrz Świata 2014, Wicemistrz Świata 2006, obecnie szkoleniowiec zespołu Plusligi – TREFL GDAŃSK).

Stojący od lewej: Dariusz Cholka trener, Krzysztof Pielecki fizjoterapeuta, Michał Winiarski, Przemysław Adasiak (kapitan), Patrick Kos, Jakub Gryń, Szymon Wojtowicz, Oliwier Krut, Szymon Kobyliński, Robert Szpak (trener), Kamil Chmielewski. Klęczący od lewej: Paweł Woźniak, Mateusz Romaniuk, Jakub Piekarski, Oliwier Pawlicki, Dawid Korczyk.

 

 

 

Źródło.: UM  Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments