Metoda Tomatisa w poradni

Z radością informujemy, że w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej rozpoczęliśmy terapię Metodą Tomatisa. Nasi podopieczni są już w trakcie pierwszych sesji treningu słuchowego.

Powiat sfinansował zakup sprzętu do terapii oraz szkolenie specjalisty. Poradnia została doposażona w dwa urządzenia TalksUp do prowadzenia treningu oraz urządzenie do badania uwagi słuchowej, które przeprowadzane jest przed każdą sesją. Obecnie dwoje dzieci może jednocześnie uczestniczyć w zajęciach, natomiast docelowo będziemy mogli prowadzić terapię dla większej ilości osób.

Bardzo się cieszę, że nasza poradnia poszerza swoją ofertę o kolejną nowatorską metodę terapii, która wykorzystuje nowoczesne i zaawansowane technologie. Tomatis to kolejny krok, który chcieliśmy zrealizować. – mówi Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski.

Dzieci uczestniczące w zajęciach terapeutycznych muszą mieć właściwe warunki, dlatego terapia Metodą Tomatisa odbywa się w specjalnie dostosowanym pomieszczeniu, które w tym celu zostało zaadaptowane z zaplecza sali terapeutycznej.

Zapisy wciąż trwają, zapraszamy do kontaktu. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 94 35 454 47.

Fot. Powiat Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments