Marszałkowskie stypendia dla najlepszych uczniów

To kolejna szansa na finansowe wsparcie dla tych, którzy rozpoczną naukę w zachodniopomorskich uczelniach. Aby starać się o comiesięczne, marszałkowskie środki wystarczy wysoka średnia ocen, dobre wyniki maturalne oraz osiągnięcia w olimpiadach. Wnioski można składać do 15 września 2021 r.

 

– Chcemy utorować drogę młodym, zdolnym osobom i pomóc wejść w kolejny ważny etap w życiu, jakim jest studiowanie. Finansowe wsparcie ułatwi im start w tym obszarze, a uczelnie Pomorza Zachodniego zyskają dobrych studentów, którzy w przyszłości być może wejdą na nasz rynek pracy – mówił marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

 

Stypendium ma zachęcić uzdolnioną młodzież do wyboru uczelni w województwie zachodniopomorskim. Program obejmuje maksymalnie 30 nowych osób – absolwentów szkół ponadpodstawowych, którzy zostaną wybrani przez pryzmat kryteriów osiągnięć w olimpiadach przedmiotowych, średnich ocen ze świadectwa ukończenia szkoły oraz średniego wyniku egzaminu maturalnego z przedmiotów podstawowych. 500 zł wsparcia wypłacane będzie od października co miesiąc przez okres 1 roku akademickiego z wyłączeniem okresu wakacyjnego.

 

O przyznanie stypendium mogą starać się absolwenci szkół ponadpodstawowych, którzy osiągnęli w roku poprzedzającym rok akademicki średnią ocen nie mniejszą niż 4,5 oraz uzyskali średni wynik z egzaminu maturalnego na poziomie min. 80%. Dodatkowe punkty otrzymają także zwycięzcy, laureaci czy finaliści olimpiad.

 

Wnioski w sprawie przyznania wsparcia można składać do 15 września 2021 r. w kancelarii ogólnej lub w Wydziale Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, a także drogą pocztową z dopiskiem „Stypendia dla młodzieży rozpoczynającej naukę na uczelniach wyższych na obszarze województwa zachodniopomorskiego”.

 

Dodatkowe informacje oraz wzór wniosku dostępne na stronie: https://bit.ly/3xRX5xq

 

Tegoroczny nabór to już czwarta szansa na otrzymanie edukacyjnego stypendium. Kwota jaką przeznaczono na ten cel do tej pory to ponad 400 tys. zł.

 

Foto. Archiwum

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments