Mamy grant sołecki i 10 tys. zł

30 maja 2019 roku odbyła się VII Sesja Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, na której radni zatwierdzili listę laureatów konkursu „Granty sołeckie 2019”. O dotację w wysokości 10 tys. zł wystartowały 542 sołectwa z woj. zachodniopomorskiego. Wsparcie finansowe przyznano 180 beneficjentom.

W gronie zwycięzców, już drugi raz z rzędu znalazł się projekt zgłoszony przez gminę Ustronie Morskie, a dokładnie sołectwo Sianożęty przy współpracy z Referatem Promocji i Rozwoju. W tym roku grant sołecki w kwocie 10 tys. zł przeznaczony zostanie na dofinansowanie budowy siłowni zewnętrznej na boisku sportowym przy ul. Kwiatowej.

Projekt ma na celu zagospodarowanie przestrzeni publicznej (boiska sportowo – rekreacyjnego przy ul. Kwiatowej w Sianożętach ) poprzez wykonanie siłowni plenerowej i montaż 5 urządzeń fitness. Inwestycja wpłynie na poprawę jakości życia mieszkańców, jak również na poprawę estetyki i funkcjonalności przestrzeni publicznej, a tym samym na zwiększenie atrakcyjności całej miejscowości. Projekt jest uzupełnieniem – kontynuacją zadania, które zostało zrealizowane w roku ubiegłym przy wsparciu środków pochodzących z budżetu Marszałka Woj. Zachodniopomorskiego, przeznaczonych na doposażenie boiska sportowego w Sianożętach w małą infrastrukturę turystyczną (kosze na śmieci, ławki, stojaki na rowery).

(umowa nr 73/WRiR-IV/06/18 z dnia 23 lipca 2018 r. w sprawie udzielenia pomocy finansowej w ramach konkursu Marszałka Woj. Zachodniopomorskiego „Granty sołeckie 2018”).

Lista laureatów 2019 w linku tutaj: http://www.grantysoleckie.wzp.pl/sites/default/files/lista_granty_soleckie.pdf

 

Fot. UM Ustronie Morskie

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments