Mammobus w Kołobrzegu

Kaufland wraz z partnerami – LUX MED oraz Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa zachodniopomorskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym

 

Mammobusy wyjechały w trasę już w marcu.

We wrześniu pojawią się w kolejnych lokalizacjach w Polsce, również w wybranych miastach województwa zachodniopomorskiego, między innymi w Kołobrzegu, Szczecinku i Wałczu. Z bezpłatnej mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą skorzystać panie w wieku 50-69 lat.
Kołobrzeg, Goleniów, Gryfice, Szczecinek, Wałcz – to miasta, w których już we wrześniu panie będą mogły wykonać bezpłatną mammografię. Darmowe badanie przysługuje kobietom, które posiadają ubezpieczenie zdrowotne i nie chorowały do tej pory na raka piersi. Aby skorzystać z bezpłatnej mammografii, wystarczy zarejestrować się telefonicznie lub przez stronę internetową. Podczas rejestracji nastąpi weryfikacja pacjenta w systemie prowadzonym przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Swój udział w badaniu mogą zgłosić wszystkie kobiety spełniające kryteria programu, w tym pracownice sieci Kaufland.

Bezpłatną mammografię można wykonać co dwa lata.

Wyjątek stanowią kobiety będące w grupie ryzyka – obciążone mutacją w obrębie genów BRCA1 lub BRCA2, które mogą wykonać badanie co dwanaście miesięcy. Coroczna darmowa mammografia możliwa jest też w przypadku stwierdzenia nowotworów piersi w rodzinie, na przykład u mamy, siostry lub córki. Aby zapisać się na badanie, należy zadzwonić pod numer 58 767 34 44 (Geneva Trust) lub 58 666 24 44 (LUX MED), w zależności od lokalizacji i daty badania. Szczegółowy „rozkład jazdy” mammobusów dostępny jest na stronie: Zaangażowanie społeczne | Kaufland.

 

Profilaktyka mimo epidemii
Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju mammografia jest wykonywana przy zachowaniu reżimu sanitarnego, z uwzględnieniem wszystkich zasad i środków bezpieczeństwa. Technicy przeprowadzający badanie są wyposażeni w niezbędne środki ochrony osobistej, a aparatura diagnostyczna jest poddawana systematycznej dezynfekcji. Również pacjentki korzystające z mammografii są zobowiązane do dezynfekcji rąk, zmierzenia temperatury oraz pozostania w maseczkach ochronnych.
Ze względu na wprowadzone środki ostrożności w mammobusie mogą przebywać nie więcej niż trzy kobiety, a badanie jest umawiane na konkretną godzinę – tak, aby móc zapewnić zachowanie bezpiecznego dystansu.
W ubiegłym roku ponad 44 tysiące Polek skorzystało z bezpłatnych badań mammograficznych zorganizowanych przez Kaufland i partnerów strategicznych: LUX MED oraz Geneva Trust. W tym roku sieć handlowa ponownie zachęca do odwiedzenia mammobusów, które pojawiają się na wybranych parkingach sklepów Kaufland. Od marca do sierpnia mobilne punkty do badań zaparkowały w 575 lokalizacjach w kraju, a we wrześniu pojawią się w kolejnych 114 punktach.

 

WYBRANE LOKALIZACJE:
Szczecinek – 20 września, parking Kaufland przy ulicy Armii Krajowej 78A – LUX MED
Goleniów – 8 września, parking Kaufland przy ulicy Wolińskiej 11 – Geneva Trust
Gryfice – 9 września, parking Kaufland przy ulicy Starogrodzkiej 4 – Geneva Trust
Kołobrzeg – 10 września, parking Kaufland przy ulicy Młyńskiej 9 – Geneva Trust
Szczecinek – 14 września, parking Kaufland przy ulicy Armii Krajowej 78A – Geneva Trust
Wałcz – 16 września, parking Kaufland przy ulicy Budowlanych 3 – Geneva Trust

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments