Makieta „Wirtualny Port Kołobrzeski XIX Wieku” została przekazana [FOTO]

W środę 4 marca 2020 roku w Bazylice p.w. Wniebowzięcia NMP w Kołobrzegu został podpisany akt przekazania dla Muzeum Diecezjalnego w Kołobrzegu w nieodpłatny depozyt makiety pn. „Wirtualny Port Kołobrzeski XIX Wieku”.

 

W Muzeum Diecezjalnym w Kołobrzegu oficjalnie podpisano akt przekazania w nieodpłatny depozyt makiety pn. „Wirtualny Port Kołobrzeski XIX Wieku”. Akt podpisali Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski, Dyrektor Szkoły Katarzyna Karaźniewicz – Deczyńska oraz Dyrektor Muzeum Diecezjalnego ks. Piotr Zieliński.

Zgodnie z umową nr 000145-6523.2-SW1610202/18 zawartą w dniu 28 listopada 2018 r. w Szczecinie Zespół Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza przekazał bezpłatnie w depozyt na okres jednego roku makietę do Muzeum Diecezjalnego w Kołobrzegu. W ramach umowy Muzeum nie będzie pobierało z tytułu przekazania makiety żadnych korzyści finansowych. Jednocześnie zobowiązuje się do umożliwienia eksponowania makiety dla zwiedzających. Makieta dostępna będzie dla zwiedzających do 3 marca 2021 roku od poniedziałku do soboty w godzinach od 10.00 do 16.00.

 

 

Makieta powstała dzięki wsparciu wielu instytucji, w tym Starostwa Powiatowego w Kołobrzegu. Projekt miał na celu stworzenie makiety 3D oraz przeniesienie jej do wirtualnej rzeczywistości. Realizacja projektu obejmowała rysowanie modeli, drukowanie na drukarkach 3D oraz VR pod kierunkiem Pana Jacka Kawałka. Tworzenie makiety zajęło 11 miesięcy. W ramach warsztatów Art Camp, które trwały w szkole od 23 do 27 września 2019 ukończono plastyczną realizację piątego etapu projektu KOŁOBRZEG 3D, którą zorganizowała Pani Justyna Dziędziura, a oprawę plastyczną makiety prowadziła Pani Elżbieta Polak wraz z polską i niemiecką młodzieżą. W sumie w projekcie wzięło udział 30 uczniów.

 

Fot. Powiat Kołobrzeski

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments