Lekarz SOR z zarzutami! Pobił ratownika medycznego

Finał prokuratorskiego śledztwa to postawiony lekarzowi dyżurnemu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR) w Koszalinie zarzut naruszenia nietykalności cielesnej ratownika medycznego i spowodowanie u niego obrażeń ciała na okres poniżej 7 dni. Podejrzanemu grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

To pokłosie zdarzeń, do których doszło w nocy z czwartku na piątek (13 – 14 czerwca br.) na SOR. Pogotowie ratunkowe przywiozło pacjentkę w stanie ciężkim, co powodowało chęć szybkiego działania. Doszło do popchnięcia lekarza dyżurnego przez ratownika medycznego. Doszło do ostrej wymiany zdań między dwoma funkcjonariuszami publicznymi na służbie i do rękoczynów, bo zdenerwowany doktor dusił ratownika, o czym świadczyły ślady na szyi zaatakowanego. Do Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie poszkodowany złożył zawiadomienie o przestępstwie. Mężczyzna przez blisko tydzień przebywał na zwolnieniu lekarskim. Śledztwem w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej zajęła się Prokuratura Rejonowa w Koszalinie.

Podejrzany doktor w postępowaniu nie przyznał się do zarzucanych czynów i odmówił składania wyjaśnień. Nadal przebywa na wolności i pracuje w lecznicy.

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments