Kwiaty i zioła na talerzach. Festiwal Kwiatów Jadalnych już za nami [FOTO, FILM]

KoszalinInfo TV: W sobotę, 17-ego lipca i w niedzielę 18-ego lipca 2021 roku w w Ogrodach Hortulus Spectabilis w Dobrzycy odbył się VI Kulinarny Festiwal Kwiatów Jadalnych pod hasłem ” Ziołowe kwiaty – magiczne przyprawy.”

 

W tym roku w czasie festiwalu na uczestników czekało wiele atrakcji w tym konkurs na najlepiej udekorowany kwiatowy kapelusz, najlepszą kwiatową garderobę, pokaz carvingu czy warsztaty małego ogrodnika dla dzieci.

Odbył się także pokaz gotowania i degustacji prowadzony przez Mariusza Siwaka, szefa kuchni, który przygotował między innymi sałatkę makaronową z kwiatami oregano czy zupę z curry, mlekiem kokosowym, kurczakiem, makaronem ryżowym i kwiatami liliowca.

To jest tak jak przyprawy. Kwiaty mają różne smaki, więc trzeba też próbować, sprawdzić jak one smakują i do czego tak naprawdę pasują – powiedział Mariusz Siwak.

 

 

Na festiwalu nie zabrało także zajęć edukacyjnych. Dr Małgorzata Kalemba-Drożdż, autorka książek takich jak “Skarby Ogrodu” czy “Pyszne Chwasty” o kwiatach jadalnych prowadziła prelekcje i doradzała uczestnikom indywidualnie. Tłumaczyła jak pozyskać kwiaty jadalne, jak je przechowywać i do czego można je wykorzystać.

Nasze ogrody skrywają mnóstwo różnego rodzaju ciekawych aromatów i smaków, w związku z tym myślę, że warto się zainteresować – powiedziała Dr Małgorzata Kalemba-Drożdż.

Znalazła się także atrakcja dla wielbicieli pielęgnacji skóry. Katarzyna Majewska z Kuchni Kosmetycznej Makutu przedstawiła ofertę jadalnych kosmetyków takich jak oliwki, toniki, peelingi czy kremy.

Kosmetyki naturalne to jest taka żywność dla skóry – powiedziała Katarzyna Majewska – Nie nakładamy na nią chemii.

Na festiwalu nie zabrakło także stoisk wystawienniczych. Na terenie wydarzenia można było kupić produkty od ponad 40 wystawców. Uczestnicy mogli nabyć konfitury, soki czy miody, a nawet skosztować lodów z kwiatami jadalnymi.

 

 

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments