Koszalin powitał medalistkę z Tokio! Brawa dla Małgorzaty Hołub-Kowalik! [FOTO, FILM]

W środę wieczorem na Rynku Staromiejskim w Koszalinie tłum mieszkańców na czele z przedstawicielami władz miasta witał Małgorzatę Hołub-Kowalik. Koszalinianka wróciła z igrzysk w Tokio jako dwukrotna medalistka olimpijska. Gratulujemy!

 

 

Małgorzata Hołub-Kowalik wróciła z Tokio ze złotym i srebrnym medalem olimpijskim w lekkoatletyce. To bez wątpienia największy wyczyn w dziejach koszalińskiego sportu. Dotychczas jedynym koszalinianinem, który powrócił z igrzysk olimpijskich z medalem, był Marian Tałaj, brązowy medalista w zapasach z roku 1976. Jan Kuriata, wiceprzewodniczący rady miejskiej wspólnie z prezydentem Piotrem Jedlińskim, w imieniu środowiska sportowego, kibiców oraz mieszkańców powitał Małgorzatę Hołub-Kowalik w rodzinnym Koszalinie.

W podniosłym tonie rozpoczęło się wieczorne powitanie Małgorzaty Hołub-Kowalik – na początek odśpiewany został hymn państwowy. – Jestem wzruszona – nie kryła koszalińska sportsmenka. Mieszkańcy powitali ją gromkimi brawami i okrzykami “Małgosia! Małgosia!”.

Bardzo państwu dziękuję! – mówiła medalistka. – Nie byłoby mnie w tym miejscu, gdyby nie mój trener, który spędził ze mną prawie 18 lat. Od samego początku, nigdy nie mówił, że stać mnie na medal olimpijski, no może jakiś medal w mistrzostwach Polski. Ja też nie wierzyłam, że taki medal mogę zdobyć. A tu udało się zdobyć dwa medale – nie kryła dumy i radości bohaterka spotkania, która dziękowała rodzinie i bliskim, trenerowi oraz kibicom za wsparcie. – Jestem przykładem dla młodszych, że nie tylko osoby z wielkiego miasta mogą osiągać sukcesy. Gdy się ciężko pracuje i bardzo się czegoś chce i marzy, to się spełnia.

 

 

 

Foto.: Marcin Chyła

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments