Konsul USA z wizytą w Koszalinie i Kołobrzegu

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie oraz Camp Counselors USA-Poland (CCUSA), partner Departamentu Stanu USA, zapraszają na spotkania z dyplomatą amerykańskim.

 

Podczas trzech spotkań konsul Karolina Orton omówi tematy skierowane do studentów, młodzieży oraz osób zainteresowanych wyjazdem do USA.:

– programy wyjazdów wakacyjnych, niekolidujących z zajęciami w roku akademickim i szkolnym

– możliwości edukacyjne w Stanach: studia wyższe i nauka w amerykańskiej szkole średniej

– zniesienie wiz turystycznych: jak w praktyce wygląda ruch bezwizowy między Polską i Stanami

 

Pani Konsul odpowie także na wszelkie pytania – mogą być zadane w języku polskim, pani Konsul urodziła się w Kołobrzegu  więc biegle mówi po polsku. Jednak jak zaznaczają organizatorzy spotkań, zgodnie z protokołem dyplomatycznym konsul ma prawo odmówić odpowiedzi na pytania od mediów, które nie dotyczą tematów przez nią poruszanych, np. konfliktu USA-Chiny czy prezydenta Trumpa. Prelekcja konsula jest zawsze na początku spotkania i trwa 15 minut.

 

Wszystkie spotkania odbędą się wtorek, 22 października:

godz. 10:00, Koszalin, Politechnika Koszalińska, Wydział Humanistyczny, Aula, Kwiatkowskiego 6e, link do wydarzenia na facebooku: http://bit.ly/konsulUSAnaPK

godz. 12:00, Koszalin, II Liceum Ogólnokształcące, Chełmońskiego 7, link do wydarzenia na facebooku: http://bit.ly/konsulUSAwIILOKoszalin

godz. 14:00, Kołobrzeg, I Liceum Ogólnokształcące, Łopuskiego 42-44, Kołobrzeg, link do wydarzenia na facebooku:    http://bit.ly/konsulUSAwILOKolobrzeg

 

Prelegenci:

Karolina Orton, Vice Konsul, Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie
Zajmuje się sprawami konsularnymi oraz programami wymiany, w tym studenckimi programami wakacyjnymi Summer Work and Travel oraz programem Camp Counselors dla uczniów szkół średnich.
Pani Konsul pracowała w Nigrze, Macedonii i w Iraku, gdzie była koordynatorem programu dla uchodźców. Przed pracą w korpusie dyplomatycznym była konsultantem w Booz Allen Hamilton niedaleko Waszyngtonu. Karolina Orton ukończyła historię współczesną na Uniwersytecie Sorbona w Paryżu. Urodziła się w Polsce w Kołobrzegu, ale dorastała we Francji i mieszkała w Stanach Zjednoczonych w Wirginii.

 

Bożena Magdziak, sekcja konsularna Ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie

 

Marek Witkowski,  ambasador programów wakacyjnych, Camp Counselors USA – Poland

 

CCUSA to międzynarodowa organizacja oferująca wyjazdy wakacyjne dla studentów i młodzieży z 62 krajów. Ma status oficjalnego partnera Departamentu Stanu USA. Współpracuje z 1283 pracodawcami. Każdy uczestnik ma zapewnione: wynagrodzenie, ubezpieczenie i całodobowe wsparcie. CCUSA jest partnerem Ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie i Konsulatu Generalnego USA w Krakowie.

 

Fot. Organizator

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments