Konferencja w sprawie wiaduktu w Budzistowie

W dniu 12 marca br. w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy Kołobrzeg odbyła się konferencja zorganizowana przez Wójta Gminy Kołobrzeg Włodzimierza Popiołka i prof. Tomasza Królikowskiego.

 

Obecni na konferencji byli również sołtys Budzistowa Ewa Matczak i Kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Aleksandra Szczygielska. Głównym tematem konferencji była sprawa związana z budową tzw. wiaduktu w pobliżu planowanej Galerii „Karuzela”. Na wstępie tego tematu Wójt zaapelował, aby w tej sprawie posługiwać się wyłącznie faktami, które zostały przedstawione w związku z planowaną inwestycją.

Wójt Gminy Kołobrzeg w styczniu 2018 roku wydał decyzje środowiskową dotycząca budowy drogi krajowej nr 11 na odcinku od ronda „Janiska” do węzła Kołobrzeg Wschód drogi S6. Decyzja środowiskowa na to przedsięwzięcie jest ostateczna i przewiduje budowę drogi klasy GP o minimalnej szerokości 23m i dwóch jezdniach po 2 pasy ruchu. Elementem zamierzenia będzie wiadukt wykonany w konstrukcji zespolonej lub sprężonej na wysokości obecnego zjazdu do Budzistowa o wysokości ok. 7,70m. Budowa drogi przewiduje też chodnik, ścieżkę rowerową, dwa ekrany do ochrony akustycznej, oświetlenie i inne elementy drogowe. Decyzja środowiskowa została wydana zgodnie z wnioskiem inwestora (Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad o/Szczecin). Planowana inwestycja została pozytywnie zaopiniowana w Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Szczecinie i Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kołobrzegu. Na tej podstawie odstąpiono od oceny oddziaływania na środowisko. Wójt Gminy Kołobrzeg poinformował o tym, że wszelka zmiana koncepcji planowanego zamierzenia wymaga bezwzględnie zmiany decyzji środowiskowej, a to niestety wiąże się z trudnym do przewidzenia wydłużeniem okresu projektowania i trudnym do przewidzenia efektem końcowym. W związku z faktem, iż w sprawie wystąpiło więcej niż 20 stron w postępowaniu wszystkie strony sprawy powiadamiano obwieszczeniem.

Wójt podkreślił, że zawsze działa w interesie mieszkańców Gminy Kołobrzeg. W jego opinii wiadukt jest najlepszym rozwiązaniem na kolejne 30 lat, choć oczywiście jest to rozwiązanie bardzo kosztowne.

 

Fot. Gmina Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments