Koncerty, imprezy sportowe i taneczne. Juwenalia 2019 startują [PROGRAM]

NASZ PATRONAT/ We wtorek (21 maja) 41. Tydzień Kultury Studenckiej na Politechnice Koszalińskiej rozpocznie tradycyjny pojedynek o klucze do bram miasta pomiędzy rektorem i prezydentem. Inauguracja juwenaliów w tym roku odbędzie się na terenie kampusu uczelni przy ulicy J. J. Śniadeckich, aby podkreślić studencki charakter święta i promować ponad 50-letnią uczelnię.

Godzinę później żacy wezmą udział w biegu na terenie tego samego kampusu. Około godzinie 12.30 rozpoczną się zmagania wydziałów w konkurencjach zręcznościowych i grach umysłowych. Z kolei Studium Wychowania Fizycznego i Sportu w kampusie przy ul. Racławickiej jak co roku zorganizuje turniej piłki nożnej. Pracownicy studium zaproponują studentom również gry zespołowe na boisku do piłki plażowej. W finale tej części juwenaliów nastąpi podpalenie rzeźby „Płonące Ptaki” Władysława Hasiora i fireshow.

Kolejne dni studenckiego święta wypełnią koncerty i imprezy muzyczne na boisku treningowym Klubu Sportowego Gwardia. W środę (22 maja) wystąpi kwartet Boogie Boys i łódzki zespół rockowy Coma, a w czwartek (23 maja) wieczór z rapem, czyli DonGuraLesko z Poznania i Grubson ze Śląska. Podczas obu koncertów o godzinie 19, a o godzinie 23 ruszy „Wesoły namiot”.

Oficjalna strona wydarzenia:
https://www.facebook.com/KoszalinJuwenalia/
Oficjalna strona TKS:
http://bit.ly/Juwenalia-Koszalin-2019
Strona Parlamentu Studentów Politechniki Koszalińskiej
https://www.facebook.com/Rejtana15/

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments