Koncert karnawałowy – “Piazzolla 100”

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza na koncert karnawałowy pt. “Piazzolla 100” z okazji 100. urodzin Astora Piazzolli. Premiera online 29.01.2021, godz.19.00 na kanale youtube.pl(Regionalne Centrum Kultury), facebook.com/rck.

 

 

Koncert karnawałowy z okazji 100. urodzin Astora Piazzolli online

„PIAZZOLLA 100” – premiera 29.01.2021, g. 19.00

Emanuel Salvador – skrzypce, solo i Baltic Neopolis Orchestra

wirtualna scena RCK: youtube.pl (Regionalne Centrum Kultury), facebook.com/rck.kolobrzeg.eu

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza na karnawałowe spotkanie z twórczością Astora Piazzolli oraz kompozytorów argentyńskich, inspirowanych jego stylistyką i kunsztem. Spotkamy się z miłością do tanga, przeplataną romantycznymi, karnawałowymi rytmami, które z pewnością podbiją serca kołobrzeskiej publiczności. W programie koncertu sięgniemy po dobrze znaną twórczość Astora Piazzolli, jednak nie zabraknie także arcyciekawego utworu Osvaldo Golijova oraz przepięknego koncertu skrzypcowego Claudii Montero. Przed nami prawdziwa uczta, która swoją wirtuozowską wrażliwością porwie do karnawałowego tańca, choćby tylko w domowym zaciszu. Wystąpią orkiestra kameralna Baltic Neopolis Orchestra, a mistrzowskie solówki na wykona portugalski skrzypek Emanuel Salvador. Premiera koncertu 29 stycznia 2021 o godz. 19.00 na naszej wirtualnej scenie: youtube.pl (Regionalne Centrum Kultury), facebook.com/rck.kolobrzeg.eu.

Program koncertu:

Astor Piazzolla – La Muerte Del Angel

Osvaldo Golijov – Tenebrae

Claudia Montero – Koncert skrzypcowy

Astor Piazzolla- Oblivion (ar. Marcelo Nisinman)

Astor Piazzolla – Tango Ballet

 

Baltic Neopolis Orchestra

Poza dwunastoletnim dorobkiem artystycznym, na który składa się m.in. 800 koncertów w Szczecinie, województwie zachodniopomorskim, Polsce i za granicą, Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za całokształt działalności w 2014 roku, statuetka Fryderyka 2015 w kategorii Album Roku Muzyka kameralna, nominacja do Nagrody Artystycznej Miasta Szczecina w 2016 i 2017, 2020 roku, Baltic Neopolis Orchestra może poszczycić się licznymi dokonaniami w latach ubiegłych, a także w 2019 i 2020. Zaliczyć należy do nich stworzenie dwóch edycji festiwalu muzyki klasycznej Szczecin Classic połączonego z elitarnym i wyjątkowym kursem dla młodych artystów Szczecin Classic Academy, realizacje projektu Na Okrągło Orkiestra, podczas którego znakomici artyści z Polski i ze świata koncertują w mniejszych ośrodkach kulturalnych naszego kraju, a także kontynuację prestiżowego cyklu koncertowego Wielcy Koncertmistrzowie, w którym udział biorą znakomici soliści i kameraliści polscy i europejscy. Orkiestra aktywnie i z dużymi sukcesami promuje polską kulturę za granicą, tworząc i uczestnicząc w licznych międzynarodowych projektach. Dyrektorem artystycznym BNO jest Vasko Vassilev, koncertmistrz Royal Opera House w Londynie. W Polsce BNO debiutowało na deskach Filharmonii Narodowej w styczniu 2018 roku, a koncert zakończył sie owacjami na stojąco i trzem bisami, zespół występował również w wielu innych polskich miastach, m.in w Poznaniu, Gdańsku, Zakopanem, Kielcach, Białymstoku, Kaliszu, Gorzowie Wielkopolskim, Łodzi, Płocku, Elblągu, Częstochowie, Zamościu, Rzeszowie, Nowym Sączu, Oświęcimiu, Łomży, Zamościu, Augustowie, Puławach, Toruniu, Włocławku, Sandomierz, Zakopane, Leżajsku i Zielonej Górze.

Emanuel Salvador został pisany przez Strad Magazine jako jeden z najlepszych portugalskich skrzypków swojego pokolenia. Występował jako solista, kameralista i koncertmistrz na wielu światowych scenach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Kazachstanie, Chinach, Japonii, Portugalii, Holandii, Meksyku, Turcji, Hiszpanii, Włoszech i Niemczech. Jest zwycięzcą i laureatem takich konkursów, jak: Isolde Menges (RCM), Beckenham Festival, Barbirolli Memorial, Wolfson Foundation, Jovens Musicos, Julio Cardona. W 2005 roku ukończył Guildhall School of Music and Drama oraz Royal College of Music w Londynie. Jako solista i koncertmistrz koncertował z takimi orkiestrami, jak: Orquesta Nacional de Espana, Brasil National Orchestra, Seoul Classical Players, Adana Philharmonic, Monterrey Symphony Orchestra, Krasnojarsk Symphony, Orquestra de Norte, Classica da Madeira. Jest założycielem i liderem Guimarães String Quartet w Portugalii, z którym regularnie koncertuje w Europie i Azji. Od 2005 do 2015 roku był koncertmistrzem Orquestra do Norte w Portugalii. Do sukcesów muzyka należą wysoko oceniane przez krytyków nagrania płytowe oraz prowadzenie kursów mistrzowskich na całym świecie. Ma na swoim koncie liczne prestiżowe trasy koncertowe po Azji Południowo-Wschodniej, Chinach, Japonii, czy w Stanach Zjednoczonych.

 

Źródło.: RCK Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments