Koncert Chóru Kombatant

Koncert odbędzie się w niedzielę, 3-ego października 2021 roku na scenie plenerowej Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu przy ul. Solnej 1. Wstęp bezpłatny za okazaniem wejściówek

 

Chór KOMBATANT to najstarszy z kołobrzeskich chórów – założony w 1978 r. Specjalizuje się w piosence żołnierskiej, a jego członkami są sybiracy, kombatanci, wdowy po kombatantach, ich potomkowie oraz byli żołnierze zawodowi.

Z pierwszego składu w szeregach chóru pozostało niewiele osób. Ale wciąż śpiewają: bo kochają śpiew i chcą ocalić od zapomnienia stare żołnierskie pieśni oraz zapisaną w nich historię.

To jedyny kołobrzeski chór, który wyspecjalizował się w piosence żołnierskiej: posiada w repertuarze piosenki legionowe, partyzanckie, z okresu I i II wojny światowej, z ruchu oporu, pieśni powstańcze, sybirackie, współczesne piosenki patriotyczne oraz przeboje pochodzące z kołobrzeskiego Festiwalu Piosenki Żołnierskiej.

Chórowi przyznano m.in.

  • medale za zasługi dla Związku Kombatantów RP i BWP “Zasłużony dla województwa Koszalin” oraz “Zasłużony dla Związku Emerytów i Rencistów”
  • Złotą Odznakę “Zasłużony dla Związku Emerytów i Rencistów”
  • dwa medale pamiątkowe “Przyjaciołom Kołobrzegu”

Kombatant w ciągu swojej 40-letniej działalności koncertował na terenie Uzdrowiska Kołobrzeg oraz w placówkach i instytucjach kulturalno – oświatowych, wojskowych, klubach, w amfiteatrze, muszli koncertowej, w miejscach pamięci takich jak pomniki, cmentarz wojenny.

Oklaskiwała go publiczność okolicznych miejscowości: Bagicz, Włościbórz, Dygowo, Gościno, Ustronie Morskie, Siemyśl, Resko, Łobez, Mielno, Sarbia, Porosty, Trzebiatów.

Koncertował też dalej, m.in. w Warszawie. Wokalnie chór prowadzi obecnie Jolanta Wójcik – Oszmaniec. Chórowi akompaniuje Krzysztof Subocz.

 

Źródło.: UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments