Kołobrzeskie koncerty kameralne

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z.Herberta zaprasza na Kołobrzeskie Koncerty Kameralne.

 

25.09.2020, g. 19.00, sala widowiskowa RCK

KOŁOBRZESKIE KONCERTY KAMERALNE 2020 „Mistrzowskie zagrania”

Fedor Rudin – skrzypce i Baltic Neopolis Orchestra

Kołobrzeskie Koncerty Kameralne to cykl pięciu koncertów, które odbywać się będą jesienią w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury. Wystąpi w nich wielu znakomitych artystów związanych z naszym regionem jak również międzynarodowych jak francusko-rosyjski skrzypek Fedor Rudin czy Tomasz Tomaszewski I-szy koncertmistrz berlińskiej Deutsche Oper, a także, w jednym z koncertów artyści Akademii Baltic Neopolis Orchestra – najlepsi absolwenci studiów muzycznych w Polsce w minionym roku.

Tymczasem zapraszamy na otwierający cykl koncert pt. „Mistrzowskie zagrania” utrzymany w iście włoskim stylu. Orkiestra kameralna Baltic Neopolis Orchestra, którą poprowadzi koncertmistrz Filharmonii i Opery Wiedeńskiej Fedor Rudin zaprezentuje przekrój nastrojów i kunsztu włoskich twórców (od XVIII- do XX w.). Taki zestaw dzieł z pewnością dobrze wpisze się w okres schyłku lata i początek melancholijnej, ale pięknej jesieni. Utrzymane w pogodnym nastroju Divertimento jednego z trzech wielkich klasyków wiedeńskich Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz spotkanie z jednym z największych kompozytorów opery włoskiej – Giacomo Puccinim, uczynią ten wieczór dynamicznym i zaskakującym w swym włoskim, kaprysowym kontekście.

Bilety na koncert w cenie 35 zł (normalne) i 30 zł (ulgowe/Karta Mieszkańca) do nabycia w kasie Regionalnego Centrum Kultury, tel. 94 35 249 49 w. 49, i na www.kupbilecik.pl.

 

Foto.: RCK Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments