Kołobrzeskie Koncerty Kameralne

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza na koncert z cyklu”Kołobrzeskie Koncerty Kameralne 2020″:

 

 

8.11.2020, (niedziela) godz. 18.00, sala widowiskowa RCK

„Beethoven i klasycy wiedeńscy”

gra: Baltic Neopolis Virtuosi

Bilety na koncert w cenie 35 zł (normalne) i 30 zł (ulgowe/Karta Mieszkańca) do nabycia w kasie Regionalnego Centrum Kultury, tel. 94 35 249 49 w. 49, i na www.kupbilecik.pl.

Zapraszamy na trzeci już w cyklu Kołobrzeskich Koncertów Kameralnych, w którym zaprezentują się połączone siły artystyczne Szczecina, Berlina i Gorzowa. Koncert zatytułowany „Beethoven i klasycy wiedeńscy” ma na celu przede wszystkim uhonorowanie jubileuszu 250-lecia urodzin Ludwiga van Beethovena. W programie dzieła trzech gigantów muzyki klasycyzmu, tych którzy z jubilatem określani są mianem „klasyków wiedeńskich”: Divertimento F-Dur, KV 138 Wolfganga Amadeusa Mozarta, Divertimento E-dur HOB II 39 Josepha Haydna, Symfonie – wybrane części w aranżacji na orkiestrę smyczkową Ludwiga van Beethovena. Utwory Beethovena, Haydna i Mozarta sąsiadują ze sobą w historii literatury muzycznej. VII Symfonia – późny, jeden z ostatnich utworów Beethovena, wydaje się w tym kontekście symbolicznym drogowskazem, wskazującym muzyce nowy kierunek. W składzie Baltic Neopolis Virtuosi wystąpią: Tomasz Tomaszewski – skrzypce, Emanuel Salvador – skrzypce, Sebastian Sokół – altówka, Emilia Goch Salvador – altówka, Robert Dacko – wiolonczela, Piotr Więcław – wiolonczela. Tomasz Tomaszewski to pierwszy koncertmistrz Deutsche Oper Berlin, profesor Universität der Künste Berlin, członek Polish String Quartett Berlin, założyciel i kierownik artystyczny orkiestry Kammersolisten der Deutschen Oper Berlin. Emanuel Salvador opisany przez Strad Magazine jako jeden z najlepszych portugalskich skrzypków swojego pokolenia ma na swoim koncie liczne prestiżowe trasy koncertowe po Azji Południowo-Wschodniej, Chinach, Japonii, czy w Stanach Zjednoczonych. Emilia Goch Salvador założyła kameralną orkiestrę smyczkową Baltic Neopolis Orchestra, którą kieruje do dziś, współpracuje także z portugalskim kwartetem smyczkowym Guimaraes String Quartet. Jest prezeską Stowarzyszenia Baltic Neopolis Orchestra – jednej z najprężniej działających organizacji pozarządowych w dziedzinie kultury w Polsce.

Robert Dacko – wiolonczelista, kameralista i solista, członek Warszawskiej Grupy Cellonet od 2017 roku współpracuje z Baltic Neopolis Orchestra jako lider wiolonczel. Drugi z wiolonczelistów Piotr Więcław, pełni funkcję lidera wiolonczel w orkiestrze Filharmonii Gorzowskiej, pracował również w Filharmonii Podlaskiej, odbył tournee po Norwegii, pełnił funkcję zastępcy koncertmistrza w Orchestra Giovanile Italiana we Florencji. Zapraszamy na kameralne spotkanie z twórczością wielkich mistrzów w wykonaniu znakomitych muzyków, laureatów ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych, wykładowców kursów mistrzowskich w swoich dziedzinach, artystów oklaskiwanych w prestiżowych salach koncertowych.

Źródło.: RCK Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments