Kołobrzeskie kąpieliska są bezpieczne i gotowe do sezonu

Kołobrzeskimi plażami zarządza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu. Dbamy o ich czystość oraz bezpieczeństwo przebywających na nich turystów.
Od 1 lipca funkcjonujemy już na wszystkich 11 kąpieliskach. Bezpieczeństwa przebywających na nich turystów w sezonie letnim strzegą ratownicy wodni. Kąpieliska strzeżone będą funkcjonować od godziny 10:00 do 18:00 każdego dnia w tygodniu.

 

AKCJA BEZPIECZNIE NAD WODĄ
Aby na kąpieliskach było jeszcze bardziej bezpiecznie, ratownicy wodni przeprowadzać będą akcję “Bezpiecznie nad wodą”:

Plaża przed Bazą Ratowniczą – 03/10/17/24/31 lipca oraz 07/14/21 sierpnia, w godzinach od 11.00 do 16 .00
Plaża przy molo (lewa strona) – 28 sierpnia w godzinach od 11.00 do 16 .00
BŁĘKITNE FLAGI DLA KOŁOBRZESKICH KĄPIELISK
Błękitna Flaga to nazwa programu wdrażanego przez organizację pozarządową Fundację na rzecz Edukacji Ekologicznej z siedzibą w Danii, Celem programu jest promocja ochrony środowiska w miejscowościach nadmorskich i kąpieliskach. Ubieganie się o błękitną flagę to szereg kryteriów do spełnienia z zakresu:

 • Jakości wody,
 • Informacji i edukacji ekologicznej,
 • Bezpieczeństwa,
 • Zarządzania środowiskowego

 

W tym roku trzy z pośród naszych kąpielisk otrzymały wyróżnienie Błękitnej Flagi:

 • Kąpielisko morskie Kołobrzeg Zachód ,,Plaża TRM”
 • Kąpielisko morskie Kołobrzeg Wschód “Bałtyk”
 • Kąpielisko morskie Kołobrzeg Wschód “Kamienny Szaniec”

PLAŻA MILENIUM

Plaża Milenium od tego roku zmieniła swoje miejsce na wschodnią część plaży przy kamiennym szańcu. W pierwszych dniach lipca odbywały się tam Międzynarodowy Puchar Bałtyku oraz

Półfinał Mistrzostw Polski Młodzików. Od 12 lipca rozpoczynamy działalność otwartą tego miejsca skierowaną do wszystkich poszukujących sportowej aktywności w okresie wakacyjnym. Czekać tam będzie sporo atrakcji takich jak:

 • każdy wtorek Wakacyjna Liga: Turnieje sportowe piłki nożnej plażowej 12:00 – 15:00 oraz 16:00 – 19:00
 • każdy czwartek Wakacyjna Liga: Turnieje sportowe siatkówki plażowej 12:00 – 15:00 oraz 16:00 – 19:00
 • każda sobota Aktywnie przy muzyce 12:00-14:00

KĄPIELISKA DLA GRUP
W swojej ofercie mamy również specjalnie wyznaczone kąpielisko dedykowane dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży. Kąpielisko to znajduje się na wysokości bazy WOPR. Miejsce te w ocenie ratowników dbających o bezpieczeństwo na kołobrzeskich plażach jest najbardziej bezpieczne dla młodzieżowych grup zorganizowanych chcących skorzystać z kąpieli morskich. Bardzo dobra widoczność i dostępność dla wszelkich służ medycznych.

 

 

UDOGODNIENIA DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ
Nasze plaże są również przyjazne osobom z niepełnosprawnościami. Podjęliśmy kroki i przy wybranych kąpieliskach stworzyliśmy udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością np. dla osób poruszających się na wózkach rozłożony został podest wykonany z relumatu aby można było swobodnie wjechać wózkiem na plażę, a obok ułożonych podestów ustawiliśmy ławki: są to wejścia przy kąpielisku Bałtyk, Słoneczko, Kamienny Szaniec, Podczele.

Dodatkowo na plaży przy Kamiennym Szańcu, znajduje się amfibia przeznaczona dla osób z niepełnosprawnością ruchową, które chciałyby skorzystać z kąpieli w morzu.

Amfibia wyposażona jest w szerokie koła, które umożliwiają poruszanie się po piasku, a dodatkowe pływaki zapewniają odpowiednią wyporność. Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się do ratowników pełniących dyżur na wieży ratowniczej ustawionej przy Kamiennym Szańcu. Przestrzeń jest wyłożona podestem z relumatu aby ułatwić osobom z niepełnosprawnością wjazd/ wejście na plażę, umieszczone są regulaminy z instrukcją obsługi wózka – amfibii, ustawiona została specjalna przebieralnia oraz ławki.

Plaża Zachodnia – wejście na plażę przy ulicy Arciszewskiego ( nr 23) – zejście wraz z platformą (windą) dla osób z niepełnosprawnością. Dodatkowo na plaży został rozłożony podest z relumatu oraz ustawione zostały ławki.

PLAŻA DLA PSÓW
Plaże na które można wybrać się z czworonogiem:

 • Plaża Podczele – na odcinku od ostatniego zejścia na plażę na Osiedlu Podczele na wschód w stronę Ustronia Morskiego, do granicy administracyjnej Miasta Kołobrzeg.
 • Plaża Zachodnia – 450 m na zachód od zejścia przy Hotelu Baltic Plaza w stronę Grzybowa.
  Życzymy wszystkim plażowiczom bezpiecznego wypoczynku.

Źródło.: UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments