Kołobrzeska grupa “SPEED” wyhamowała kierujących – rekordzista jechał 153 km/h w terenie zabudowanym

Zatrzymaniem prawa jazdy zakończyła się brawurowa jazda kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość. Kierowcy zostali zatrzymani do kontroli przez policjantów z grupy „SPEED” Wydziału Ruchu Drogowego kołobrzeskiej komendy.

 

 

Tylko w ciągu jednego, wczorajszego dnia policjanci z kołobrzeskiej drogówki, podczas działań kontrolno-pomiarowych zatrzymali uprawnienia do kierowania sześciu nieodpowiedzialnym kierowcom, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Patrolując gminy powiatu kołobrzeskiego mundurowi zatrzymywali kierujących w miejscowościach takich jak Bogusławiec, Karkowo czy Wartkowo. Powodem kontroli była nadmierna prędkość. Nieodpowiedzialni kierujący przekraczali dozwolone prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. Niechlubnym rekordzistą był kierujący, mieszkaniec sąsiedniego powiatu, który w miejscowości Karkowo rozpędził się do 153 km/h, tym samym przekraczając dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 105 km/h. Wszyscy kierowcy zostali ukarani mandatami i punktami karnymi oraz stracili prawo jazdy na trzy miesiące.

Pamiętajmy, że sytuacja na drodze często zmienia się dynamicznie i mogą wystąpić okoliczności, w których konieczna jest szybka reakcja. Zbyt szybka jazda może wtedy oznaczać utratę kontroli nad pojazdem i wypadnięciem z drogi lub groźnym w skutkach zderzeniem z innym pojazdem. Spokojna i rozsądna jazda, respektowanie obowiązujących przepisów oraz zwracanie uwagi na wszystkich uczestników ruchu drogowego, są najlepszymi sposobami na bezpieczne korzystanie z drogi.

 

 

Foto.: KPP Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments