Kołobrzeg w baśniach i legendach

Kołobrzeg w baśniach i legendach to tytuł książki, która za kilka tygodniu ukaże się na rynku wydawniczym. Opowieści okraszone barwnymi ilustracjami napisał Andrzej Waleński.

 

Andrzej Waleński przez 28 lat mieszkał w Kołobrzegu. Później wyprowadził się do Gorzowa Wielkopolskiego i tam w ubiegłym roku wydał Legendy o Gorzowie. A ponieważ z naszym miastem miastem jest ciągle związany, napisał też legendy i baśnie o Kołobrzegu.

 

W książce są 24 historie o rożnych miejscach i osobach. Np. legenda o komandorze Stanisławie Mieszkowskim, którego pomnik stoi w porcie, o Antonim Szarmachu, który w naszej telewizji przez kilka lat prowadził audycje Drzewa Pana Antoniego. O Bazylice, Baszcie Lontowej, Pomniku Zaślubin czy latarni morskiej.

Książka jest napisana wierszem i jest niezwykle barwna za sprawą ilustracji. Tych w sumie będzie ponad 70. Ich autorem jest artysta malarz Wojciech Dopierała.

Książka Kołobrzeg w baśniach i legendach ma się ukazać pod koniec czerwca lub na początku lipca. Część dochodu ze sprzedaży będzie przeznaczona na cele charytatywne.

 

 

Źródło.: UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments