Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy. Rekordzista jechał 103 km/h

Wczoraj na terenie naszego powiatu funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzili wzmożone kontrole kierowców. Kołobrzeska drogówka zatrzymała prawa jazdy kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h.

 

Z analiz nieustannie wynika, że nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn zdarzeń na drogach.

Funkcjonariusze są szczególnie wyczuleni na łamanie regulacji dotyczących dozwolonej prędkości, bo to one są w naszym kraju jedną z głównych przyczyn kolizji i wypadków. Statystyki wyraźnie wskazują, że skutki wielu zdarzeń nie byłyby tak tragiczne, gdyby ich uczestnicy poruszali się zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Tylko wczoraj mundurowi z kołobrzeskiej drogówki podczas działań p.n. „Prędkość” wyeliminowali z ruchu 3 kierujących, którzy nie zastosowali się do obowiązujących przepisów i przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o tzw. „50+”.

Kierujący samochodem marki skoda na ulicy Koszalińskiej jechał z prędkością 103 km/h. Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość o 53 km/h. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Kolejny kierowca w Wartkowie nie dostosował prędkości do ograniczeń i jechał autem z prędkością 103 km/h. Piraci drogowi muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami prawnymi.

Przestrzegamy wszystkich kierowców przed pośpiechem na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczna prędkość, to prędkość dostosowana do własnych umiejętności, natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni i innych uwarunkowań, które zawsze trzeba wziąć pod uwagę.

 

 

Foto.: Archiwum

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments