Kolejni kierowcy stracili prawa jazdy w ramach działań “Prędkość”

Kołobrzescy policjanci prowadzą cykliczne działania „Prędkość”, które mają uświadomić kierującym, by bezpiecznie dojechać do celu należy zdjąć nogę z gazu, a przede wszystkim bezwzględnie przestrzegać przepisów ruchu drogowego.

 

 

Wczoraj na terenie powiatu kołobrzeskiego prowadzono wzmożone działania powiatowe pt. „Prędkość”. Kołobrzescy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali w tym dniu 3 prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Dwóch kierujących przekroczyło prędkość o 75 km/h, a rekordzista o 78 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie znaki drogowe pozwalają na jazdę z maksymalną prędkością do 50 km/h. Za swoje wykroczenia kierujący zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 500 zł i 10 punktów karnych, ale przede wszystkim zostały im zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami na okres trzech miesięcy.

Do działań skierowano 13 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu, skontrolowano ogółem 53 pojazdy i nałożono 39 mandatów karnych za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na terenie całego powiatu kołobrzeskiego.

Pamiętajmy, że prędkość jest kluczowym czynnikiem wpływającym na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i ich skutków!

 

 

 

 

Foto.: KPP Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments