Kolejna edycja akcji “jabłko czy cytryna”

Policjanci kołobrzeskiej drogówki wspólnie z uczniami z Zespołu Szkół w Ustroniu Morskim wzięli udział w akcji “Jabłko czy Cytryna”poświęconej bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj rano uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ustroniu Morskim wspólnie z policjantami Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu przeprowadziła akcję “Jabłko czy cytryna”. Celem akcji było uświadomienie kierującym, że bezmyślna jazda jest często przyczyną wypadków, których ofiarami są również dzieci. Za wzorową postawę uczniowie nagradzali kierowców jabłkiem, a za drobne przewinienia cytryną.
Uczniowie podczas spotkania przypomnieli sobie podstawowe zasady ruchu drogowego a także mieli okazję wspólnie z policjantami przeprowadzać kontrolę pojazdów. Podczas akcji sprawdzano uprawnienia do kierowania pojazdami, ważność dokumentów ,stan trzeźwości i prędkość.

Większość skontrolowanych kierowców w nagrodę za prawidłową jazdę otrzymało jabłko . Jednak zdarzyli się i tacy, którzy wykazali się skrajną nieodpowiedzialnością.

Akcję wspólnie z dziećmi przygotowała dyrekcja Zespołu Szkół w Ustroniu Morskim.

Fot. KPP w Kołobrzegu

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments