Kolegium o opłatach za śmieci “Rada Miasta Kołobrzeg w sposób nieuprawniony dokonała połączenia dwóch metod”

Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Szczecinie po niemal 1,5 roku ponownie zbadało kołobrzeskie uchwały “śmieciowe” i teraz stwierdziło, że Rada Miasta Kołobrzeg w sposób nieuprawniony dokonała połączenia dwóch metod ustalania opłaty za śmieci – tj. od gospodarstwa domowego (ryczałt 20 zł) oraz średniomiesięcznej ilości zużytej wody (2,50 zł za m3).

 

– Metody wyliczania opłat za śmieci nie są idealne. Obserwując niepokojące rozstrzygnięcia sądów administracyjnych oraz izb obrachunkowych, podjęłam działania na rzecz zmiany zapisów tzw. ustawy śmieciowej pod kątem obowiązującej w Mieście Kołobrzeg metody naliczania opłaty za śmieci. Zaproponowałam poprawki do projektu ustawy, które zostały przyjęte przez Senat RP. Mimo wysiłku senatorów, do przedstawionych poprawek negatywnie odniosła się większość Posłów RP i tym sposobem nasze poprawki zostały odrzucone w Sejmie.
Miasto Kołobrzeg musi zająć się zmianą uchwały dotyczącej metody naliczania opłaty za odbiór śmieci. Obowiązująca uchwała została wypracowana wspólnie przez wszystkich radnych Rady Miasta Kołobrzeg. Dzisiaj ponownie zapraszam wszystkich radnych do rozmów i wypracowania nowych zapisów uchwały – napisała Anna Mieczkowska.

 

Źródło.: Anna Mieczkowska – Prezydent Miasta Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments