Klasa policyjna odwiedziła komendę w Kołobrzegu [FOTO]

Jak wygląda codzienna służba w Policji? Jakie warunki trzeba spełnić aby zostać policjantem? Jakie dokumenty przygotować, gdzie i kiedy można je składać? Tego mogli się dowiedzieć uczniowie I klasy policyjnej z Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie w ramach działań promujących zawód policjanta oraz dni otwartych.

Licealiści w trakcie pobytu w komendzie mieli okazję przyjrzeć się z bliska jak wygląda praca funkcjonariuszy Policji. Podczas spotkania przedstawiono uczniom strukturę organizacyjną komendy, omówiono specyfikę zawodu policjanta, opisując zadania jakimi zajmują się poszczególne piony służbowe. Ponadto młodzież mogła się szczegółowo dowiedzieć, jak przebiega rekrutacja do Policji, jakie wymogi należy spełnić, aby wstąpić do formacji, jakie wykształcenie i umiejętności są preferowane i mogą być przydatne w tej służbie.

 

 

W trakcie spotkania uczniom zaprezentowano spoty dotyczące fonoholizmu. Przedstawiono również prezentacje w ramach kampanii „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”. Jest to hasło kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, w której resort przestrzega młodych ludzi przed zażywaniem narkotyków i dopalaczy.

 

Fot. KPP Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments