Kierowca bez uprawnień wjechał na plaże. Został skierowany wniosek do sądu

20-letni kierujący wjechał na kołobrzeską plaże. Policjanci musieli skorzystać z pomocy specjalistycznego sprzętu by go wyciągnąć z piachu. Wobec mężczyzny został skierowany wniosek o ukaranie do sądu w związku z niestosowaniem się do znaku zakazu wjazdu, braku zezwolenia do wjazdu na plażę oraz braku odpowiednich uprawnień do kierowania.

 

Do dyżurnego kołobrzeskiej komendy dotarło zgłoszenie o pojeździe na plaży. Okazało się, że młody kołobrzeżanin wjechał na plażę swoim samochodem ale nie mógł się z niej wydostać, bo koła pojazdu zakopały się w piachu. Funkcjonariusze wezwali na miejsce ratowników SAR ze specjalistycznym pojazdem, przystosowanym do jazdy po piachu. Pojazd udało się wyciągnąć z grząskiego podłoża. 20-letni mężczyzna musi liczyć się z konsekwencjami swoich decyzji. Kierujący będzie musiał zapłacić za holowanie pojazdu.

Młody mężczyzna w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę ponieważ nie posiadał uprawnień do kierowania autem. Policjanci nałożyli na niego trzy mandaty karne w związku z niestosowaniem się do znaku zakazu wjazdu, braku zezwolenia do wjazdu na plażę oraz braku odpowiednich uprawnień do kierowania. Mężczyzna skorzystał z prawa do odmowy przyjęcia mandatów i skierowano wobec niego wniosek o ukaranie do sądu.

 

Źródło: KPP Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments