Kiedy można wjechać do lasu? Policja przypomina

Funkcjonariusze ruchu drogowego podczas patrolu zostali wezwani na miejsce, gdzie dwóch kierujących miało bez zgody wjechać do lasu i pozostawić tam swoje pojazdy. Na miejscu policjanci wylegitymowali dwóch kierujących, którzy oświadczyli, że z ich wiedzy wynika, że jest tu leśny parking i mogą na nim parkować. Funkcjonariusze wyjaśnili mężczyznom, że przepisy jasno wskazują kiedy można wjechać do lasu.

 

Przypominamy, mówi o tym m.in. Kodeks Wykroczeń art.161.
Kto, nie będąc do tego uprawniony albo bez zgody właściciela lub posiadacza lasu, wjeżdża pojazdem silnikowym, zaprzęgowym lub motorowerem do nienależącego do niego lasu w miejscu, w którym jest to niedozwolone, albo pozostawia taki pojazd w lesie w miejscu do tego nieprzeznaczonym, podlega karze grzywny.

Ustawa o lasach art. 29. 1.
Ruch pojazdem silnikowym, zaprzęgowym i motorowerem w lesie dozwolony jest jedynie drogami publicznymi, natomiast drogami leśnymi jest dozwolony tylko wtedy, gdy są one oznakowane drogowskazami dopuszczającymi ruch po tych drogach. Nie dotyczy to inwalidów poruszających się pojazdami przystosowanymi do ich potrzeb.

Nie przestrzegając przepisów związanych z wjazdem do lasu trzeba liczyć się z mandatem w wysokości nawet 500 złotych.

 

 

 

Źródło.: KPP Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments