KAS pomogła CBŚP w wykryciu przemytu narkotyków z Niderlandów [FOTO]

Policjanci z Zarządu w Białymstoku Centralnego Biura Śledczego Policji ustalili, że przez granicę Polski z Niemcami planowany jest przemyt narkotyków z Niderlandów.

 

 

Przygotowując się do działań, policjanci nawiązali współpracę z Zachodniopomorską i Lubuską Krajową Administracją Skarbową oraz Nadodrzańskim Oddziałem Straży Granicznej. Funkcjonariusze dokładnie zaplanowali, a następnie przeprowadzili akcję zatrzymania podejrzanego.

Kurier wpadł na przejściu granicznym w Świecku. Okazało się, że 46-latek jadąc citroenem berlingo z Niderlandów przemycił ponad 2 kg kokainy, 14 kg marihuany, ponad kilogram metamfetaminy, 10 litrów płynnej amfetaminy, ponad 3 kg amfetaminy w postaci sypkiej i 2 kg 3-CMC.

 

 

Funkcjonariusze ustalają gdzie miały trafić narkotyki, które były ukryte w schowkach pod wycieraczkami za przednimi siedzeniami auta oraz w bagażniku samochodu, w oponie koła zapasowego czy w specjalnej skrytce przewożonego fotela. W mieszkaniu zatrzymanego policjanci znaleźli również marihuanę, a także zgrzewarkę, wagę elektroniczną, różnej wielkości torebki z zapięciem strunowym, dwa 10-cio litrowe pojemniki z 95% kwasem siarkowym i 5 litrów 96% alkoholu etylowego. Wszystko zostało zabezpieczone i stanowi obecnie materiał dowodowy w sprawie.

W Prokuraturze Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymany 46-latek usłyszał zarzut wewnątrzwspólnotowego przemytu znacznych ilości narkotyków, za co grozić mu może kara pozbawienia wolności do 15 lat. Decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Sprawa jest rozwojowa.

 

Foto: KAS

0 0 votes
Article Rating


guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
info
info
3 miesięcy temu

kolobrzeg ul.Reymonta Hangary pelno podróbki gdzie jest KAS??