Karolina Bednarz “Japonia nieznana”

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza na kolejne spotkanie podróżnicze w ramach cyklu “Za Horyzontem”. Karolina Bednarz opowie o Japonii nieznanej. “Słyszeliście kiedyś o japońskiej wyspie, gdzie połowa mieszkańców mówi w swoim języku, który ma niewiele wspólnego z japońskim?

Albo o górach na północy Japonii, gdzie z dala od zgiełku powstają laleczki kokeshi? Co powiecie na spływ flisaków nieopodal Tokio? Na kąpiel w oceanie na początku grudnia i poszukiwanie ziarenek piasku w kształcie gwiazd? Albo spacer w bocznych alejkach tej ogromnej metropolii, gdzie zatrzymał się czas? Zapraszam na podróż po Japonii nieznanej i trochę zapomnianej. Takiej, która jak już raz skradnie serce, to nie ma zlituj.”

Karolina Bednarz (ur. 1991) – reporterka, absolwentka wydziału japonistyki na Uniwersytecie Oksfordzkim, autorka bloga W krainie tajfunów, gdzie pisze głównie o Azji Wschodniej. Redaktorka naczelna niezależnego kwartalnika reporterskiego “Non/fiction”. Ukończyła Polską Szkołę Reportażu. Publikowała między innymi w “Dużym Formacie”. Finalistka konkursu o stypendium im. Ryszarda Kapuścińskiego w 2016 roku. Mieszkała i uczyła się w Japonii (m.in. na Uniwersytecie Waseda w Tokio) oraz Korei Południowej (na Uniwersytecie Sogang w Seulu).

Cykl podróżniczy “Za horyzontem”
Karolina Bednarz “Japonia nieznana”

12.04.2018 r. | 19:00
sala widowiskowa RCK
Bilety: 5 zł do nabycia w kasie RCK

 

Źródło: UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments